Lis na ovoce Concept LO 7045 vás překvapí. Umí připravit koktejly i studené dezerty!

Lis na ovoce Concept LO 7045 vás překvapí. Umí připravit koktejly i studené dezerty! Domácího pomocníka na odšťavnění ovoce z řady odstředivých odšťavňovačů jsme vám již představovali. Nyní se podíváme, jak si s ovocnou i zeleninovou úrodou poradí nízkootáčkový lis Concept LO 7045, který slibuje revoluci v oblasti odšťavňování. 21. 10. 2015

Nízkootáčkový lis na ovoce a zeleninu Concept LO 7045 patří mezi šnekové odšťavňovače, které fungují na jednoduchém principu pomalého dvoufázového odšťavňování s minimem odpadu pro maximální zisk ovocné šťávy při zachování všech potřebných vitamínů, živin a enzymů. Při tomto způsobu zpracování probíhá nejprve drcení dužiny, která se teprve v druhé fázi lisuje. Tím se docílí efektivního odšťavnění téměř do poslední kapky. Toho si můžete všimnout i na zbylé dužnině, která zůstává téměř suchá.

V porovnání s odstředivým přístrojem je doba přípravy podstatně delší, na druhou stranu však poctivější. Při odšťavnění stejného množství ovoce získáte díky technologii pomalého odšťavňování kromě lepší konzistence šťávy až o 
50 % více obsahu. Zpracovávat můžete téměř cokoli, rozmanité druhy ovoce, zeleniny i bylinek. Odšťavňovat Concept Juicer je natolik výkonný, že si hravě poradí i s ořechy. Pokud si ovoce či zeleninu předem povaříte, můžete si vedle lahodných šťáv připravit i pyré.

Máte rádi ovocné šťávy, ale chtěli byste od svého odšťavňovače něco navíc? Lis na ovoce Concept Juicer toho umí mnohem více. Co byste řekli třeba oblíbenému smoothie nebo domácí zmrzlině? Čtěte dále a dozvíte se, že náš lis na ovoce to všechno dokáže.

Pokud milujete ovocné míchané koktejly, pak jistě oceníte s Concept Juicer i přípravu lahodného smoothie. Stačí jen vyměnit středové sítko a zavřít uzávěr, kterým vytéká šťáva. Do plnící nádoby vložte všechny suroviny, které máte rádi a promíchejte je. Poté, co se ingredience smíchají, vezměte sklenici a uzávěr povolte. Ovoce můžete kombinovat jak s mlékem, jogurtem, tak i čerstvým džusem. Pro dochucení se skvěle hodí med, kapka citrónu nebo bylinky. Množství surovin, které můžete naráz rozmixovat je omezeno na 250 ml. Během chvilky si tak zvládnete připravit rychlou svačinkou plnou vitamínů s vyváženým zdrojem energie.

A to není vše. Co byste říkali na osvěžení v podobě ledového dezertu? Ano, s Concept Juicer si můžete připravit i poctivou domácí zmrzlinu. Stačí použít středový nástavec určený pro zmrzlinové dezerty a čerstvé ovoce nahradit zmrzlým. Ani zde se vaší fantazii meze nekladou. Osvědčenou klasikou, která nikdy nezklame, jsou například zmrzlé jahody nebo maliny ochucené jogurtem a medem. Pro jemnější variantu vyzkoušejte místo jogurtu tvaroh. Celou směs můžete před vložením do lisu samozřejmě dochutit cukrem i bylinkami.

Co se týče údržby, manipulace s tímto robotem je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Pro lepší čištění doporučujeme lis po každém použití propláchnout za chodu horkou vodou. Jednotlivé díly jsou rozebírací a bez problému je tedy omyjete pod tekoucí vodou. Špatně dostupná místa a rotační sítka lze dočistit speciálním kartáčkem, který je součástí balení.

Tento multifunkční lis na ovoce od nás rozhodně dostává palec nahoru. Příprava ovocných šťáv s ním je sice delší než s jinými odšťavňovači, ale díky pomalému lisování máte zaručeno, že z ovoce získáte opravdu maximum. Concept Juicer pracuje do poslední kapky. Připravte si domácí zmrzlinu, smoothie nebo čerstvou šťávu a obohaťte svůj každodenní život spoustou vitamínů a přílivem energie!

Sdílet článek

Bok levý
Bok pravý