Nikon - novinky pro rok 2014

Dvanáct novinek Nikonu pro začátek roku 2014. 08. 01. 2014

Dvanáct novinek Nikonu pro začátek roku 2014.

Nikon COOLPIX L830 - větší přiblížení k objektu než doposud

Fotoaparát COOLPIX L830 s 16 miliony pixelů v klasickém stylu poskytuje výjimečné výsledky za všech okolností a je určen pro uživatele, kteří požadují snadno použitelný, přesný a výkonný přístroj. Je ideálním nástrojem pro fotografy, kteří chtějí snadno a bez námahy pořizovat vynikající snímky.

COOLPIX L830 je vybaven objektivem s extrémně výkonným 34násobným optickým zoomem a 68násobným zoomem v režimu Dynamic Fine Zoom, který nabízí další dvojnásobné zvětšení při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti a stále přitom zachovává plné rozlišení obrazu. Snadný auto režim optimalizuje nastavení fotoaparátu za uživatele a k dispozici je boční ovladač zoomu a samostatné tlačítko záznamu videosekvence. Hybridní redukce vibrací (VR) potlačuje účinky chvění fotoaparátu a zaručuje profesionálnější a brilantnější vzhled všech spontánně pořízených snímků.

Výraznou osobitost pořízených snímků nabízí fotografování z výše očí dětí, z nadhledu nad skupinou osob nebo z jakéhokoli jiného neobvyklého úhlu za pomoci výklopného 7,7cm monitoru s vysokým rozlišením. Obrazový snímač s technologií přímého osvětlení fotodiod navíc zaručuje výjimečně brilantní detaily a celkově vysoce kvalitní snímky. Průběh veškerých akcí můžete zachytit s využitím optického zoomu také na Full HD videosekvencích se stereofonním zvukem a užívat si přitom skutečnost, že sofistikované vybavení fotoaparátu COOLPIX L830 je umístěno v těle přístroje kompaktních rozměrů - jednom z nejmenších ve své třídě - konstruovaném pro vynikající stabilitu, snadnou použitelnost a maximální komfort.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX L830 umožňuje snadno získat zcela výjimečné snímky. Působivý objektiv s 34násobným optickým zoomem a 68násobným zoomem s funkcí Dynamic Fine Zoom nabízí větší přiblížení objektu než doposud, zatímco hybridní redukce vibrací (VR) a výklopný monitor fotoaparátu umožňují pořizovat přesné a jedinečné snímky. Tento jednoduše ovladatelný, výkonný fotoaparát COOLPIX ve vás bez ohledu na příležitost vzbudí pocit hrdosti na veškeré jím pořízené snímky."

COOLPIX L830 bude k dispozici ve třech barevných provedeních: black, red a plum za doporučenou prodejní cenu 6 290 Kč.

coolpix l830

Nikon COOLPIX L29 - vše potřebné učiní za vás

Nový fotoaparát COOLPIX L29 je vybaven obrazovým snímačem CCD s 16 miliony pixelů a širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5násobným zoomem pro získání výsledků špičkové kvality za všech okolností a jeho snadné ovládání zvyšuje úroveň zábavy a svobody při fotografování.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „Ergonomický a snadno ovladatelný COOLPIX L29 s antireflexním 68mm (2,7") monitorem LCD je vhodný pro každého, kdo hledá inteligentní fotoaparát se zábavnými filtrovými efekty a 17 vynikajícími motivovými programy. Chceme, aby mohl každý pořizovat vynikající snímky - bez ohledu na své fotografické zkušenosti."

Pro zajištění maximální jistoty pořízení kvalitních snímků je COOLPIX L29 vybaven systémem redukce pohybové neostrosti, zábavnými filtrovými efekty a systémem inteligentního portrétu, a umožňuje tak získat ty nejlepší možné snímky za pomoci funkcí, jako je kontrola mrknutí, samospoušť detekující úsměv nebo redukce efektu červených očí. Sedmnáct motivových programů umožňuje vybrat z množství fotografických stylů, efektů a scén to nejvhodnější řešení.

COOLPIX L29 bude k dispozici v barevných provedeních silver, black, red a purple za doporučenou prodejní cenu 1 890 Kč.L29

Nikon COOLPIX L30 - pro důležité věci v životě

Fotoaparát COOLPIX L30 nabízí vynikající brilanci u všech pořízených snímků a je vybaven obrazovým snímačem CCD s 20 miliony pixelů a širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5násobným zoomem. Snadný auto režim zjednodušuje více než doposud pořizování videosekvencí a je ideální pro zachycení všech důležitých rodinných událostí, které nechcete zmeškat.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentujte: „COOLPIX L30 je perfektní fotoaparát pro amatérské fotografy, který činí s pomocí funkce Snadný auto režim a samostatného tlačítka záznamu videosekvence radostí pořizování snímků i videosekvencí. Díky 17 motivovým programům, redukci pohybové neostrosti a systému inteligentního portrétu si můžete užívat prožité okamžiky, aniž byste se museli soustředit na to, jak je zachytit."

76mm (3") monitor LCD je ideální pro každého, kdo chce pečlivě zachytit důležité věci v životě, a umožňuje perfektní tvorbu kompozice a přehrávání snímků s brilantním zobrazením i na jasném slunečním světle. Záznam videosekvencí důležitých životních událostí, které si chcete trvale uchovat, nebyl díky samostatnému tlačítku záznamu videosekvence ještě nikdy tak snadný jako nyní. Fotoaparát nabízí vysoké rozlišení záznamu, takže získáte maximálně ostré záběry i snímky rodiny a přátel během oslav důležitých okamžiků.

COOLPIX L30 bude k dispozici v barevných provedeních silver, black a red za doporučenou prodejní cenu 2 390 Kč.

L30

Nikon COOLPIX L330 - inteligentní fotografování, ostřejší snímky

Fotoaparát COOLPIX L330 v klasickém stylu s jednoduchým ovládáním a objektivem s 26násobným optickým zoomem zachytí díky širokoúhlému objektivu NIKKOR vše od rozsáhlých krajin až po vzdálené akce.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX L330 výrazně posouvá hranice možností našich kompaktních fotoaparátů a nabízí optimální kombinaci vynikající kvality obrazu, bleskurychlé odezvy a vysoce světelného širokoúhlého objektivu NIKKOR s vysokým rozlišením pro získání perfektně ostrých výsledků."

Pořídíte-li snímek, na který jste skutečně hrdí, co může být lepší, než jej zvětšit na velikost plakátu pro rodinu a přátele. Můžete tak učinit zcela snadno, protože obrazový snímač s vysokým rozlišením zachytí všechny detaily ve vysoké ostrosti a rozlišení. Optická redukce vibrací (VR) zvyšuje stabilitu obrazu, vysoká citlivost ISO poskytuje čisté snímky bez obrazového šumu za nízké hladiny osvětlení a funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) vybírá nejostřejší snímek ze série až 10 po sobě pořízených snímků - a určuje tak brilantní konečné výsledky.

COOLPIX L330 bude dostupný v barevném provedení black za doporučenou prodejní cenu 4 890 Kč.

L330

Nikon COOLPIX S2800 - pro fotografování všech životních událostí

Fotoaparát COOLPIX S2800 s 20 miliony pixelů spojuje jednoduchost a styl a umožňuje bez námahy pořizovat perfektní snímky. COOLPIX S2800 je plochý, snadno přenosný fotoaparát s širokoúhlým objektivem vybaveným 5násobným optickým zoomem, který vás přenese do srdce každé akce. Působivý obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů poskytuje snímky s vynikající úrovní detailů, které jsou ideální pro tvorbu výřezů nebo zvětšování, zatímco množství vestavěných filtrových efektů dostupných při přehrávání umožňuje vylepšovat pořízené snímky a zahrnuje 32 rychlých efektů, jako je například Selektivní barva.

COOLPIX S2800 se štíhlým tělem o tloušťce necelých 20 mm se dodává v šesti výrazných barevných provedeních a padne perfektně do rukou i do kapsy. Rodinu a přátele zachytíte vždy v těch nejlepších pozicích díky systému inteligentního portrétu, který vás upozorní, pokud se fotografovaná osoba zasměje nebo mrkne, zatímco pokročilé funkce vylepšení vzhledu vám umožní například vybělit zuby nebo přidat efekt líčení zvolené osobě. Automatická volba motivových programů optimalizuje veškerá potřebná nastavení, takže stačí jen zaměřit a stisknout.

Proměňte své děti a domácí zvířata ve filmové hvězdy pomocí záznamu HD videosekvencí (720p), které lze snadno pořizovat a přehrávat s využitím velkého 6,7cm/2,7" monitoru LCD fotoaparátu. Díky samostatnému tlačítku záznamu videosekvence nikdy nezmeškáte žádné nezapomenutelné okamžiky pro záznam videa, od sfoukávání svíček z narozeninového dortu dítětem, až po domácí zvířata vesele vítající váš příchod domů.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „Malý, stylový fotoaparát COOLPIX S2800 je vytvořen tak, aby padl dobře do ruky a vhodně doplňoval váš životní styl. Fotografování i záznam videosekvencí s tímto přístrojem jsou snadným, bezproblémovým procesem. Širokoúhlý objektiv NIKKOR s 5násobným optickým zoomem činí
z pořizování skupinových a portrétních snímků báječně přímočarou záležitost, zatímco rozsáhlé možnosti retušování vytvářejí z tohoto fotoaparátu ideální kombinaci stylového doplňku s jednoduchým ovládáním."

COOLPIX S2800 bude k dispozici v šesti barevných provedeních: silver, black, red, pink, purple a purple with line art za doporučenou prodejní cenu 2 690 Kč.

s2800

Nikon COOLPIX S3600 - stylový fotoaparát pro ostré snímky

COOLPIX S3600 je stylový kompaktní fotoaparát s 20 miliony pixelů, který je určen pro uživatele hledající diskrétní fotoaparát vhodně doplňující jejich životní styl a nabízí malé tělo s množstvím funkcí pro univerzální použití a získání působivých snímků za všech okolností.

Objektiv s 8násobným optickým zoomem (25-200 mm) a až 16násobným zoomem s využitím funkce Dynamic Fine Zoom* umožňuje přiblížit se každé akci a rozsáhlé menu retušování dovoluje vylepšovat snímky pomocí zábavných efektů nebo dosahovat vynikajícího vzhledu fotografovaných osob za pomoci funkcí vylepšení vzhledu. Automatická volba motivových programů optimalizuje nastavení za uživatele, takže se fotografující může soustředit na tvorbu optimální kompozice snímků, zatímco optická redukce vibrací (VR) potlačuje účinky chvění fotoaparátu pro získání ostřejších snímků.

Štíhlé tělo fotoaparátu vylepšené o vysoce kvalitní povrchovou úpravu je k dispozici v šesti módních variantách, zatímco zaoblený design zaručuje komfortní držení fotoaparátu.

Obrazový snímač CCD s vysokým počtem 20 milionů pixelů poskytuje ostré snímky s brilantními detaily - perfektní pro tvorbu výřezů i zvětšování snímků - a kompletní menu retušování umožňuje vyzkoušet ihned po pořízení snímků v jediném kroku zahrnujícím tři operace až 32 různých typů rychlých efektů. Styl fotoaparátu vhodně doplňuje jeho charakter - přístroj je vybaven rovněž samostatným tlačítkem záznamu videosekvence, které umožní zaznamenat jedním stisknutím rodinu a přátele v pohybu.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX S3600 obsahuje zábavné a inovativní funkce, jako jsou inteligentní portrét, samospoušť detekující úsměv a korekce efektu červených očí, a pokročilé funkce vylepšení vzhledu umožňující zvolit až 12 různých efektů včetně efektu vybělení zubů. Štíhlý design a spolehlivý objektiv s výsuvným zoomem a redukcí vibrací znamenají, že se fotoaparát stane součástí vašeho životního stylu jako váš nový nejlepší přítel."

COOLPIX S3600 bude k dispozici v šesti stylových barevných provedeních: blue, red, black, silver, pink a pink with line art za doporučenou prodejní cenu 3 490 Kč.

s3600

Nikon COOLPIX S5300 - vytvořen pro stylové sdílení

Sdílení snímků na sociálních médiích pomocí vestavěného připojení Wi-Fi štíhlého a stylového fotoaparátu COOLPIX S5300 s 16 miliony pixelů je zcela snadné. Širokoúhlý objektiv (25-200 mm)
s 8násobným optickým zoomem a až 16násobným zoomem s využitím funkce Dynamic Fine Zoom snadno zachytí blízké objekty ve velkém měřítku, které lze následně zobrazit na rozměrném 7,5cm/3" monitoru LCD - i na přímém slunečním světle.

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů, který maximálně využívá světlo dopadající na jednotlivé pixely a je zárukou brilantních snímků v libovolnou denní dobu, umožňuje pořizovat působivě ostré snímky ve dne i v noci, zatímco hybridní redukce vibrací (VR) potlačuje účinky chvění fotoaparátu pro stabilnější obraz. Stisknutím samostatného tlačítka lze zaznamenávat rovněž Full HD videosekvence, takže jste vždy připraveni zachytit památné okamžiky, ať již jsou vhodné pro statické snímky nebo pro videosekvence.

Vestavěné připojení Wi-Fi umožňuje používat chytré zařízení jako dálkové ovládání fotoaparátu a extrémně snadno pořizovat autoportréty a funkce automatického přenosu umožňuje ukládat snímky na chytré zařízení pro snadné sdílení. Těm, kteří dbají na image, nabízí pokročilé funkce vylepšení vzhledu 12 různých efektů zahrnujících efekty Změkčení pleti, Vybělení zubů nebo Rtěnka a snadné získání lichotivých portrétů, které budou nadšeně sdílet.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX S5300 nabízí snadné sdílení prostřednictvím vestavěného připojení Wi-Fi, které dovoluje jednoduše odesílat snímky přímo na chytré zařízení pro okamžitý přenos. Působivá nabídka 32 filtrových efektů včetně efektu filtru typu hvězda přidávajícího k jasným zdrojům světla hvězdicový efekt dodá snímkům třpyt, zatímco pokročilé efekty vylepšení vzhledu umožní i korekci nedokonalého použití řasenky pro dosažení perfektních portrétů. Dosažení vynikajících snímků nebylo s fotoaparáty COOLPIX doposud nikdy tak snadné a sofistikované funkce skryté v tomto štíhlém fotoaparátu vykouzlí úsměv na tváři osoby před fotoaparátem i za ním."

COOLPIX S5300 bude k dispozici ve dvou barevných provedeních: black a plum za doporučenou prodejní cenu 4590 Kč.

s5300
Nikon COOLPIX S6700 - větší přiblížení k okouzlujícím objektům

Fotoaparát COOLPIX S6700 je konstruován pro nadšené fotografy hledající přístroj s velkým rozsahem zoomu a štíhlým a lehkým tělem, kterým umožní snadno dosáhnout bezchybných snímků. Optický zoom s 10násobným rozsahem rozšiřitelným až na 20násobný rozsah za pomoci funkce Dynamic Fine Zoom* vás postaví do popředí i těch nejspontánnějších situací.

Optická redukce vibrací (VR) zaručuje stabilní obraz ve fotoaparátu, proto budou vaše snímky vždy ostré a brilantní i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti zoomu, zatímco obrazový snímač CCD s 20 miliony pixelů poskytne snímky s vysokou úrovní detailů za libovolného osvětlení. Přibližte se k akci při pořizování brilantních HD videosekvencí a nastavte snadno optimální kompozici záběrů prostřednictvím velkého 7,5cm/3" monitoru LCD. Vaše rodina a přátelé budou díky pokročilým funkcím vylepšení vzhledu připraveným změkčit odstíny pleti nebo i přidat nějaké líčení vždy vypadat skvěle. K dispozici je celkem 32 rychlých efektů od sytosti barev Velmi živé až po zjasňující efekt High-key a efekt Malba, které učiní ze všech vašich snímků umělecká díla.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX S6700 zaručuje, že vaše vzpomínky budou vždy obrazově perfektní. Funkce zaostřování
s vyhledáním hlavního objektu (automatické zaostřování) automaticky identifikuje a zaostří hlavní objekt, takže se můžete plně soustředit na kompozici snímků za pomoci úžasných schopností zoomu fotoaparátu. Rozměrný monitor LCD činí pozorování brilantních HD videosekvencí nebo úpravy snímků pomocí vynikajících retušovacích funkcí skutečnou radostí."

COOLPIX S6700 bude dostupný v barevných provedeních black a red za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.

s6700

Nikon COOLPIX S6800 - výjimečné okamžiky je třeba sdílet

COOLPIX S6800 usnadňuje sdílení důležitých okamžiků pomocí vestavěného připojení Wi-Fi, které přenáší snímky přímo do chytrých zařízení. Integrované připojení Wi-Fi navíc dovoluje používat chytré zařízení jako dálkové ovládání a snadno tak pořizovat autoportréty. Štíhlé tělo tohoto krásně provedeného fotoaparátu skrývá výkonný objektiv s 12násobným optickým zoomem a až 24násobným zoomem s využitím funkce Dynamic Fine Zoom, takže se přiblížíte ke každé akci. Můžete sdílet snímky pořízené při cestování s vašimi blízkými po světě nebo i jen na druhé straně ulice, protože se tyto snímky stanou zdrojem konverzací v minutě, kdy je přenesete.

COOLPIX S6800 umožňuje díky obrazovému snímači CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů snadno pořizovat výjimečné snímky a s pomocí samostatného tlačítka záznamu videosekvence rovněž zaznamenávat HD videosekvence. Jednoduché ovládání znamená, že jste připraveni zachytit život v libovolném okamžiku, a s pomocí pokročilých funkcí vylepšení vzhledu se vaše vynikající portréty stanou perfektními. Objektiv fotoaparátu NIKKOR s 12násobným optickým zoomem dovoluje fotografovat všechny motivy od makrosnímků až po skupinové snímky a užívat si přitom velký rozsah ohniskových vzdáleností začínající širokoúhlým objektivem (25-300 mm), který lze dále rozšířit
s využitím funkce Dynamic Fine Zoom beze ztráty kvality až na 24násobný zoom.

Nalezli jste působivý výhled, který si chcete uchovat? S fotoaparátem COOLPIX S6800 můžete pořizovat výjimečné dynamické vertikální nebo horizontální panoramatické snímky v úhlu 360°/180°, zatímco rychlé sériové snímání znamená, že jste trvale připraveni zachytit vše, co se vám náhle objeví v zorném poli. Díky možnosti pořizovat bez námahy série až sedmi snímků vysokou frekvencí 8,4 sn./s získáte výsledky, nad kterými se vám zatají dech. Součástí výbavy fotoaparátu je také mikrokonektor USB, který umožňuje rychlé nabíjení baterie.

Nicolas Gillet, produktový manažer pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, komentuje: „COOLPIX S6800 je elegantní fotoaparát s vestavěným připojením Wi-Fi, který vás přiblíží k okolnímu světu a nabízí nové možnosti sdílení vysoce kvalitních snímků. Výhody tohoto štíhlého a kompaktního fotoaparátu s velkým 12násobným rozsahem optického zoomu a obrazovým snímačem CMOS
s technologií přímého osvětlení fotodiod znamenají, že můžete sdílet velmi dobře exponované, okouzlující snímky s lidmi, se kterými komunikujete online. S fotoaparátem COOLPIX S6800 ve vaší kapse nejsou snímky pořizované během cestování pouhým důkazem návštěvy daných míst, ale stávají se vzpomínkami na minulost, které budete ochraňovat a ostatní si je budou užívat."

COOLPIX S6800 bude k dispozici ve čtyřech barevných provedeních: black, red, white a pink za doporučenou prodejní cenu 5 390 Kč.

s6800

Nádherně působivé snímky: zachyťte krásu každého okamžiku novým fotoaparátem Nikon D3300

Výkonný, snadno přenosný a jednoduše ovladatelný fotoaparát Nikon D3300 s malými rozměry a nízkou hmotností je brilantním prostředkem pro získání vysoké kvality obrazu digitálních jednookých zrcadlovek při zachování jednoduchého ovládání.
Osvědčený režim Průvodce společnosti Nikon i nadále odstraňuje nejistotu týkající se nastavení fotoaparátu při fotografování všech motivů od scén s nízkou hladinou osvětlení až po krásné portréty a umožňuje získat příjemně jednoduchým způsobem vynikající snímky a videosekvence. Působivá sada funkcí umožňuje fotoaparátu D3300 zachytit více detailů a produkovat brilantnější snímky, zejména při fotografování s vysokými citlivostmi ISO za nízké hladiny osvětlení. Mezi inovace fotoaparátu patří obrazový snímač CMOS s 24,2 milionu pixelů nové konstrukce bez optického antialiasingového filtru (OLPF), širší rozsah citlivostí ISO (max. ISO 12 800), nový výkonný systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 a rychlejší sériové snímání s frekvencí až 5 sn./s.
Navíc je zde nový objektiv NIKKOR malých rozměrů, který je určen pro sady s tělem fotoaparátu a činí přístroj Nikon D3300 mnohem snáze přenosným než byl předchozí model. Bezdrátový mobilní adaptér Nikon usnadňuje sdílení snímků, které budou na každé sociální síti výrazně vyčnívat nad snímky pořízenými chytrými telefony.
Marina Gurevich, produktová manažerka společnosti Nikon Europe pro spotřebitelské digitální jednooké zrcadlovky, říká: „Nikon D3300 je excelentní volbou pro začátečníky
v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek, kteří chtějí fotografovat rodinný nebo studentský život a další motivy. Režim Průvodce poskytuje bezkonkurenčně jednoduché ovládání a silná kombinace obrazového snímače s vysokým rozlišením a vysoké citlivosti ISO zaručuje výrazně vyšší kvalitu obrazu v porovnání s libovolnými fotoaparáty jiných kategorií, než jakou představují jednooké zrcadlovky. Fotoaparát D3300 s možností sdílení snímků prostřednictvím mobilních zařízení je skvělým nástrojem pro zachycení příběhů, které si zaslouží pozornost."


Vynikající kvalita obrazu
Obrazový snímač je srdcem fotoaparátu a D3300 je fotoaparát s velkým srdcem. Jeho obrazový snímač s 24,2 milionu pixelů se vyznačuje speciální konstrukcí bez optického antialiasingového filtru, takže zachytí i ty nejjemnější detaily a struktury s úchvatnou ostrostí. Snímky jsou také působivě brilantní, zejména při použití objektivů NIKKOR. Díky novému výkonnému systému zpracování obrazu EXPEED 4 a rozsahu citlivostí ISO sahajícímu nyní až k hodnotě ISO 12 800 (s možností dalšího zvýšení až na ekvivalent ISO 25 600) jsou i snímky pořizované za slabého osvětlení vysokými citlivostmi ISO krásně reprodukovány a nabízejí výjimečnou brilanci a bohatou gradaci. Díky frekvenci sériového snímání až 5 sn./s lze zachytit přesně ve správném okamžiku všechny akce s rychle se pohybujícími objekty a prchavé okamžiky nebo výrazy. A bez ohledu na to, jak rychle akce probíhá, máte díky 11bodovému AF systému s křížovým snímačem uprostřed obrazového pole záruku perfektního zaostření za všech okolností.


Režim Průvodce: asistence krok za krokem
Osvědčený režim Průvodce společnosti Nikon vám pomůže odhalit fotografa, který se ve vás skrývá. Režim Průvodce popisuje jednotlivé potřebné kroky a poskytuje inspirující vzorové snímky, které ilustrují požadovaný výsledek prováděných nastavení. Ukazuje tak začátečníkům i těm, kteří se chtějí naučit více, přesný postup pro získání vynikajících snímků a videosekvencí. Režim Průvodce je snadno dostupný prostřednictvím voliče expozičních režimů na horní straně fotoaparátu a umožňuje naučit se, jak nastavit fotoaparát a fotografovat, zobrazovat, mazat či retušovat snímky. Začínající fotografové se mohou například naučit pořizovat portréty s krásně rozostřeným pozadím, zmrazit fotografovanou akci nebo dosáhnout brilantních snímků za nízké hladiny osvětlení. Režim Průvodce požaduje po uživateli zadání typu pořizovaného snímku nebo videosekvence a osvědčuje se pro svou schopnost zvýšit jistotu začínajících fotografů a usnadnit komukoli zvládnout klíčové funkce a ovládací prvky, aniž by vůbec musel otevírat návod k obsluze!


Speciální efekty
Fotoaparát obsahuje nově zahrnutý režim speciálních efektů, který usnadňuje získání tvůrčího, uměleckého vzhledu snímků a videosekvencí. Uživatelé si užijí mnoho zábavy s 13 různými volitelnými efekty a získají osobité snímky a videosekvence. Mezi volitelné efekty patří efekt Pop, který zjasňuje barvy zvýšením jejich sytosti, režim Efekt dětského fotoaparátu, který vytváří efekt ve stylu retro, a režim Jednoduché panoráma, který vytváří vynikající panoramatické snímky rozsáhlých krajin nebo městských vedut. Všechny efekty jsou velmi snadno použitelné a jejich účinky lze během fotografování zobrazit v reálném čase na velkém monitoru LCD fotoaparátu.
Zábavné pořizování videosekvencí Full HD: funkce D-Movie
Fotoaparát Nikon D3300 umožňuje nejen snadno pořizovat vynikající snímky, ale stejně jednoduše lze s jeho pomocí také zaznamenávat skvělé videosekvence. Funkce D-Movie fotoaparátu je schopna zaznamenávat Full HD videosekvence při snímacích frekvencích až 50p/60p při použití kontinuálního zaostřování, což znamená, že poskytuje plynulé záznamy i rychle pohyblivých akcí včetně pozoruhodné ostrosti a brilance obrazu. Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje jednoduše zahájit záznam a vestavěný stereofonní mikrofon - plus kompatibilita s externím stereofonním mikrofonem ME-1 společnosti Nikon - dovolují získat videosekvence, které nejen dobře vypadají, ale mají i dobrý zvuk.


Snadná propojitelnost
Snímky pořízené fotoaparátem Nikon D3300 lze odeslat přímo z fotoaparátu na libovolné chytré zařízení s operačním systémem iOS™ nebo Android™1, připravené pro snadný přenos na sociální sítě, jako jsou Facebook, Instagram nebo Twitter. A díky působivé kvalitě obrazu tyto snímky vždy vzbudí pozornost! Funkce Wi-Fi je velmi praktická rovněž pro fotografování, protože umožňuje použít chytré zařízení pro zobrazení náhledu fotografovaného motivu nebo dálkové ovládání fotoaparátu a pořizování vynikajících autoportrétů.
Inteligentní design pro intuitivní ovládání
Vynikající ergonomie Nikon, přehledná menu a specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie nebo živý náhled, zaručují rychlou a intuitivní práci s fotoaparátem. 7,5cm (3") monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem a 921 000 pixely nabízí vysoce brilantní obraz a nové tlačítko „i", které je prakticky umístěné na zadní straně fotoaparátu, umožňuje obejít hlavní menu pro rychlou změnu nastavení během fotografování. Jasný a rozměrný optický hledáček (zobrazující přibližně 95 % obrazového pole při zvětšení 0,85×) usnadňuje zachycení perfektně načasovaných snímků, a to zejména při fotografování rychlých akcí ve velkých vzdálenostech. Jako novinku u fotoaparátu D3300 mohou uživatelé fotografující s využitím hledáčku volit mezi klasickým rozhraním a grafickým rozhraním s animovanými nastaveními pro intuitivnější ovládání.
Systém malých rozměrů
Nikon D3300 má malé rozměry při velké kvalitě obrazu a je tak přitažlivější digitální jednookou zrcadlovkou, než tomu bylo u dřívějších modelů. Díky novému malému objektivu NIKKOR 18-55 mm VR se zasouvacím tubusem, který je součástí sad těla fotoaparátu a objektivu, je přístroj D3300 mnohem kompaktnější a lépe přenosný než jiné digitální jednooké zrcadlovky. Neuvěřitelně lehké tělo přístroje váží pouhých 410 g (bez paměťové karty a baterie) a je dostupné v černé, červené nebo šedé barvě. Fotoaparát nabízí navzdory svým malým rozměrům velký, komfortní grip pro snadné uchopení a stabilní držení.
Objektivy NIKKOR, blesky a kompatibilita systému
Jednou z největších výhod fotografování jednookou zrcadlovkou Nikon je široká nabídka objektivů NIKKOR a systém výkonného a přitom snadno použitelného příslušenství, které je kompatibilní s fotoaparátem Nikon D3300. Objektivy NIKKOR jsou známé na celém světě pro svoji vysokou optickou výkonnost a fotoaparát D3300 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů formátu DX. K dispozici je objektiv pro každou situaci - od kompaktních zoomů, které jsou perfektní pro všeobecné použití nebo cestování, přes vysoce světelné objektivy
s pevnou ohniskovou vzdáleností pro získání krásně reprodukovaných neostrých míst obrazu (bokeh) až po širokoúhlé objektivy a makroobjektivy. Bez ohledu na to, jaký objektiv si zvolíte, vždy budete mít k dispozici vysoce přesný a všestranný optický výrobek, který maximálně využije rozlišení obrazového snímače fotoaparátu s 24,2 milionu pixelů a pořídí snímky s živými barvami a vysokým kontrastem. Kromě objektivů je k dispozici například kompaktní a lehký externí blesk Nikon SB-300, který nabízí začátečníkům snadný nástroj pro dosažení skvěle osvětlených snímků. Blesk lze použít k zvýšení působivosti snímků pořízených za denního světla, je možné vylepšit s jeho pomocí snímky pořizované za nízké hladiny osvětlení, resp. jím lze osvětlit (vyjasnit) detaily objektů fotografovaných v protisvětle.


Souhrn klíčových vlastností
- Obrazový snímač formátu DX s 24,2 milionu pixelů a konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF)
- Režim Průvodce: srozumitelná asistence krok za krokem
- Vynikající výkonnost za nízké hladiny osvětlení: ISO 100-12 800 (s možností dalšího zvýšení až na ekvivalent ISO 25 600)
- Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 4
- Sériové snímání frekvencí 5 sn./s
- Řezavě ostrý 11bodový AF systém s křížovým snímačem uprostřed obrazového pole
- 420pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu Nikon
- Funkce D-Movie: záznam Full HD videosekvencí snímací frekvencí až 50/60p
- Vestavěný mikrofon a kompatibilita se stereofonním mikrofonem ME-1 společnosti Nikon
- Snadná bezdrátová propojitelnost: pomocí mobilního adaptéru Nikon WU-1a
- Speciální efekty: 13 výrazných efektů pro statické snímky a videosekvence
- 6 motivových programů
- Rozměrný monitor LCD: 7,5cm (3") monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 921 000 pixely a vysokým rozlišením
- Optický hledáček se zobrazením přibližně 95 % obrazového pole a zvětšením 0,85×
- Malé a lehké tělo: rozměry cca 124 × 98 × 75,5 mm. Hmotnost pouhých 410 g (bez baterie a paměťové karty)
- Malý objektiv s teleskopickým tubusem do sady s tělem přístroje: AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR II
- Stabilní grip pro bezpečné držení
- Tři volitelná barevná provedení těla fotoaparátu: černé, červené a šedé
- Rozšiřitelný systém: kompatibilita s kompletní nabídkou objektivů NIKKOR formátu DX a blesků Nikon pro začátečníky

d3300

Objektiv AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR II

Objektiv NIKKOR 18-55 mm VR II, který je ultralehkou verzí jednoho z nejoblíbenějších „cestovních" objektivů společnosti Nikon, představuje vynikající první objektiv, který umožňuje zachytávat každodenní životní okamžiky. S hmotností pouze 195 g a mechanismem teleskopického tubusu objektivu se jedná o objektiv, který je malý velikostí, ale poskytuje velké pohodlí. 3× zoom pokrývá oblíbený rozsah ohniskové vzdálenosti
18-55 mm, který je ideální pro různé situace: optická konstrukce umožňuje zachytávat ostré fotografie a videa v rozlišení HD s vysokým kontrastem a systém redukce vibrací společnosti Nikon zajišťuje vyšší čistotu snímků než kdy předtím.
Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Objektiv společnosti Nikon s rozsahem 18-55 mm již dlouho poskytuje nováčkům v oblasti systému jednookých digitálních zrcadlovek společnosti Nikon poutavý úvod do světa optického vybavení NIKKOR. Abychom zaujali širší uživatelskou základnu, vždy jsme kladli důraz na to, aby byl tento objektiv cenově dostupný, všestranný a podával konzistentní vysoké výkony. Jeho podstatně kompaktnější a přenosnější nástupce, nový objektiv Nikon 18-55 mm, splňuje tato kritéria a posouvá je ještě dále. Poskytuje vylepšenou kvalitu obrazu bez kompromisů týkajících se dostupnosti a všestrannosti."


Každodenní okamžiky
Víceúčelový objektiv se zoomem NIKKOR 18-55 mm VR II umožňuje jednoduše zachytávat ty nejlepší okamžiky, od lichotivých portrétů po akční události. Je kompaktní a přenosný a vykresluje fotografie a videa v rozlišení HD se živými barvami a vynikající ostrostí. 3× optický zoom nabízí všestrannou širokoúhlou až střední perspektivu teleobjektivu, která je vhodná pro všechny situace od snímání krajinek a interiérů po portréty a vzdálenou akci. Jedná se o vynikající objektiv, pokud chcete cestovat nalehko a vyrazit za fotografováním.


Redukce vibrací
I přes kompaktní velikost je tento objektiv vybaven systémem redukce vibrací umožňujícím snímání čistých fotografií bez rozmazání, ať už fotografujete širokoúhlý skupinový portrét ve slabých světelných podmínkách, nebo používáte zoom k zachycení vzdálených objektů. Technologie VR společnosti Nikon je navržena tak, aby umožnila stabilnější ruční fotografování. Umožňuje snímat fotografie až o čtyři stupně pomaleji bez rozmazání zhoršujícího kvalitu obrazu, které může být způsobeno chvěním fotoaparátu. Snímání za slabých světelných podmínek často znamená, že fotoaparát používá pomalejší rychlosti uzávěrky, díky technologii VR však můžete získat ostré fotografie bez použití stativu nebo blesku. Také můžete zachytit ostřejší fotografie při snímání vzdálených objektů nebo při fotografování extrémně detailních snímků.


Navrženo pro digitální fotoaparáty
Objektiv AF-S NIKKOR 18-55 mm VR II je vyroben tak, aby splňoval náročné požadavky digitálního fotografování a vždy umožnil získat úžasné výsledky. Optická konstrukce využívá 11 členů v osmi skupinách a asférický optický člen minimalizuje sférickou aberaci a jiné formy zkreslení a zajišťuje vysoké rozlišení a kontrast. Kompaktní technologie ultrazvukového zaostřovacího motoru (SWM) společnosti Nikon umožňuje tichý, rychlý a přesný výkon automatického zaostřování, které je výhodné zejména při snímání videosekvencí.


Extrémně přenosný
Při váze pouhých 195 g se jedná skutečně o objektiv, který můžete nosit všude - jeho hmotnosti si téměř nevšimnete. Objektiv je při vysunutí dlouhý pouhých 76 mm a je vybaven mechanismem teleskopického tubusu objektivu, který jej umožňuje zasunout na délku pouhých 59,5 mm. Tento kompaktní, lehký a všestranný objektiv představuje vynikající volbu pro všechny příležitosti pro začínající fotografy používající jednookou digitální zrcadlovku.
nikkor 18-55 VR2

Objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,8G

Díky vysoké světelnosti a optice navržené pro digitální jednooké zrcadlovky s vysokým počtem milionů pixelů umožňuje nový 35mm objektiv společnosti Nikon zachytávat působivé fotografie s úžasnou čistotou a kontrastem. Tento objektiv je ideální pro street fotografování i fotografování krajiny, přírody a města. Středně širokoúhlý objektiv umožňuje použít nadčasový přístup ke kompozici fotografií objektů a umožňuje zachytávat kontext v pozadí beze ztráty blízkosti objektu. Objektiv NIKKOR 35 mm f/1,8G je lehčí, kompaktnější a cenově dostupnější než jeho profesionální verze a jistě se rychle stane oblíbeným objektivem nadšených fotografů, kteří chtějí pracovat s klasickou ohniskovou vzdáleností 35 mm.
Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „35mm ohnisková vzdálenost má zvláštní místo v srdci mnoha street, dokumentárních a reportážních fotografů již od počátků fotografování. Po nedávné modernizaci profesionálního objektivu NIKKOR 35 mm f/1,4 od společnosti Nikon jsme chtěli udělat stejnou službu i pro nadšence do fotografování. Významným způsobem jsme vylepšili optickou konstrukci, která je určena pro moderní digitální jednooké zrcadlovky s vysokým rozlišením, a také jsme nový objektiv vybavili světelností f/1,8, a to vše za dostupnou cenu, která umožní mnohem většímu počtu lidí zjistit, proč zastává ohnisková vzdálenost 35 mm po právu klasické místo ve fotografování."


Klasická estetika a klasická ohnisková vzdálenost
Nový objektiv NIKKOR 35 mm f/1,8 umožňuje nádherně zachytit jakékoli prostředí nebo objekt, od rušné ulice po portréty na různých místech a od krajinek za denního světla po noční město. Ohnisková vzdálenost 35 mm vždy zastávala významné místo ve fotografování pro způsob, jakým umožňuje vytvořit kompozici. Pro fotografy, kteří chtějí zachytit energii a rytmus ulic, představuje středně široké zorné pole emocionálně poutavou perspektivu, která umožňuje uvést diváka přímo do středu akce. A fotografové, kteří chtějí vyjádřit vztah mezi objektem a jeho prostředím, mohou snímat z velké blízkosti a zároveň zahrnout do fotografie pozadí dodávající kontext. Díky své rychlosti, všestrannosti, nečekané přenosnosti, vynikající optické konstrukci a lehké stavbě je jisté, že tento objektiv NIKKOR nebudete chtít nechat doma.


Rychlý a kvalitní
Se světelností f/1,8 nabízí tento objektiv vynikající kontrolu nad hloubkou ostrosti pro jedinečné odlišení objektu a pozadí. Jak se dá očekávat u rychlého špičkového objektivu NIKKOR, věnovali jsme zvláštní pozornost jeho schopnostem vykreslování: bokeh je kruhový a nádherně plynulý díky zaoblené cloně a jemné gradaci rozmazání obrazu od zaostřovacího pole k pozadí. Velká světelnost také umožňuje pružně snímat s kratším časem závěrky, získat jasné výsledky za slabých světelných podmínek a vychutnat si jasnější obraz hledáčku pro přesnější kompozici.

Vyhlášená kvalita NIKKOR
Nový objektiv NIKKOR 35 mm f/1,8 byl vytvořen tak, aby se hodil k současným snímačům s vysokým rozlišením, a poskytuje vynikající kontrast a čistotu na celé ploše snímku. Protože optický návrh vychází ze spřízněného objektivu (profesionálního objektivu NIKKOR 35 mm f/1,4), zdroje bodového světla jsou reprodukovány s minimální sagitální komou. To umožňuje snímat úžasné fotografie noční krajiny. Optická konstrukce se skládá z 11 členů v 8 skupinách a využívá jeden asférický člen čočky a jeden člen ze skla s extrémně nízkým rozptylem světla, díky čemuž minimalizuje barevné vady a zajišťuje ostré výsledky s bohatým kontrastem. Automatické zaostřování je plynulé, tiché a rychlé díky ultrazvukovému zaostřovacímu motoru SWM společnosti Nikon. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 0,25 m.


Volnost pohybu
Lehký, kompaktní a cenově dostupný objektiv NIKKOR 35 mm f/1,8 si zaslouží místo
v brašně každého fotografa s vytříbeným vkusem. Tento přenosný objektiv, který se vyznačuje nižší hmotností a vyšší rychlostí fotografování, může představovat rozdíl mezi rozhodnutím jít domů a rozhodnutím prozkoumat ještě několik ulic, kde se může stát cokoliv. Objektiv NIKKOR 35 mm f/1,8 je optimalizovaný pro fotoaparáty společnosti Nikon formátu FX, představuje však také vynikající volbu pro fotografy používající fotoaparáty společnosti Nikon formátu DX, kteří hledají rychlý objektiv pro snímání klasických fotografií s úžasnou barevností a kontrastem.
Objektiv AF-S NIKKOR 35 mm f/1,8G se dodává s pružným pouzdrem CL-0915 a sluneční clonou HB-70. Předpokládaná cena tohoto objektivu je 14 390 Kč.

nikkor 35mm 1,8G AFS 

 

Bok levý
Bok pravý