Využijte ovoce do poslední kapky!

Využijte ovoce do poslední kapky! Víte jaký je rozdíl mezi rychlým a pomalým odšťavněním? Samozřejmě rychlost, ale kromě ní, je to především podíl šťávy, který z ovoce získáte. V dnešním blogu si tedy pojďme připomenout rozdíl mezi odstředivými a šnekovými odšťavňovači. 30. 10. 2015

Na trhu s odšťavňovači si můžete vybrat ze čtyř základních typů pomocníků, kteří vám pomohou se zpracováním ovocné a zeleninové úrody. Odstředivé odšťavňovače, které jsou zastoupeny početněji, jsou atraktivní svou velkou rychlostí. Množstvím ovocné šťávy, které s nimi získáte, už bohužel tolik nenadchnou. Tyto přístroje jsou vybaveny síty, přes která se vymačkaná šťáva cedí. Rozdíl poznáte na první pohled i v konzistenci získané šťávy, která je spíše vodová. Takto připravený nápoj je určený k okamžité spotřebě a nedoporučuje se skladovat do druhého dne.

Naproti nim stojí přístroje šnekové, dvouhřídelové a mechanické, které sice vymačkají suroviny do poslední kapky, ale práce s nimi zabere více času. Díky pomalému odšťavňování zvládají tyto typy odšťavňovačů zpracovat prakticky všechny druhy ovoce a zeleniny, bylinek a dokonce i ořechů. Takto doslova vylisovaná šťáva je hutnější, sytější a lze ji delší dobu uchovávat v ledničce. To nejpodstatnější je, že tímto způsobem získáte až o 50 % více šťávy.

Z řady šnekových lisů na ovoce jsme pro vás tentokrát otestovali odšťavňovač Concept LO 7055 v atraktivním nerezovém designu, který má až o 30 % větší účinnost než běžné odšťavňovače. Práce s ním je velmi snadná a zvládne ji bez problému opravdu každý. Pro ještě bezpečnější manipulaci je vybaven gumovými nožičkami, které perfektně přilnou k pracovnímu povrchu a zabezpečují přístroji stabilitu. Aby byl váš Concept LO 7055 vždy jako nový, stačí po každém použití opláchnout jednotlivé díly pod tekoucí vodou. Špatně dostupná místa doporučujeme dočistit speciálním kartáčkem, který je součástí balení. U tohoto lisu na ovoce jistě oceníte i protiodkapový uzávěr Anti Drop, který zamezuje vytékání šťávy, například při výměně nádoby. Jak již bylo řečeno, díky speciálnímu šnekovému systému se dají lisovat různé druhy ovoce i jakákoli listová zelenina. Tímto pomalým způsobem zpracování docílíte efektivního odšťavnění téměř do poslední kapky. Toho si můžete všimnout i na zbylé dužnině, která zůstává téměř suchá. Vhodně se dá využít k přípravě zdravých zeleninových karbanátků nebo chutných domácích müsli tyčinek.

Sháníte vhodný odšťavňovač, který uspokojí nejen vaše chuťové buňky? Už nehledejte! Ovocný lis Concept LO 7055 je všestranný pomocník, který by neměl chybět v žádné domácnosti, pro přípravu zdravých ovocných šťáv plných vitamínů, vlákniny a energie.

Sdílet článek

Bok levý
Bok pravý