Vyzkoušejte revoluční způsob smažení bez tuku a fritujte zdravě!

Vyzkoušejte revoluční způsob smažení bez tuku a fritujte zdravě! Fritézy jsou dnes velmi vyhledávaným kuchyňským pomocníkem, se kterým si doma připravíte chutné a dokonce i zdravé smažené pokrmy. Jídlo smažené na pánvi potřebuje většinou delší dobu přípravy a také nasaje více tuku. 13. 12. 2015

Fritézy jsou dnes velmi vyhledávaným kuchyňským pomocníkem, se kterým si doma připravíte chutné a dokonce i zdravé smažené pokrmy. Jídlo smažené na pánvi potřebuje většinou delší dobu přípravy a také nasaje více tuku. S fritézou vám, díky inovativní technologii, k dozlatova křupavým hranolkům, řízečkům i obalovanému květáku a žampionům postačí jen lžíce oleje. Jeden fritovací hrnec od značky Tefal jsme vám již v našem testu představili. Tentokrát jsme se rozhodli pro srovnání s novějším modelem z řady „Zdravě a chutně“ fritézou Tefal FZ 750030 ActiFry Express.

Zásadním rozdílem viditelným na první pohled je velikost spotřebiče. I když je tento model o poznání větší na estetičnosti mu to rozhodně neubírá. Stejně jako jeho menší bráška je vyroben z tepelně izolovaného pláště v atraktivním bílém designu. Horní víko je opatřeno průhledným oknem pro kontrolu jídla během přípravy. Velkou výhodu oproti modelu Tefal FZ 701015 Actifry je digitální časový spínač, který umožňuje nastavit přesný čas smažení. Nemusíte tak pokrm neustále kontrolovat a hlídat, kdy bude hotov. Na displeji stačí jen nastavit požadovaný typ pokrmu s délkou přípravy a fritéza se o vše sama postará za vás. Fritování probíhá na stejném principu tepelných impulzů, jen je o poznání výkonnější. V porovnání s ostatními modely dokáže připravit chutné smažené pokrmy až o 25 % rychleji. Vnitřní fritovací nádoba s lopatkami je opatřena nepřilnavým povrchem a pro snadnější údržbu také vyjímatelná. Samozřejmostí je lžička pro přidávání oleje. I tento model je vhodný pro použití všech druhů olejů. Bojíte se velkého nádobí po fritování? Nemusíte, jednotlivé části jako nádoba, víko, lopatky lze mýt bez problému v myčce nádobí. V balení navíc najdete praktickou brožurku s recepty, kterou oceníte i z hlediska hodnot kalorií uvedených u každého pokrmu.

Nás Tefal FZ 750030 ActiFry Express opravdu přesvědčil o tom, že fritovat se dá snadno, rychle a chutně. Věděli jste, že s použitím fritézy snížíte obsah tuku ve smažených pokrmech až o 80 %. Skoncujte s podáváním olejem nasáklých jídel a fritujte zdravě!

Připojené obrázky

Nová položka Nová položka 2

Sdílet článek

Bok levý
Bok pravý