DVB-T

DVB-T znamená pozemní přenos digitálního signálu. Tento signál do několika let plně nahradí dosavadní analogové vysílání.

Co znamená DVB-T? Je to zkratka z anglického Digital Video Broadcasting - Terrestrial, což je v překladu doslova Digitální pozemní televizní vysílání.

Jak DVB-T funguje?
Vysílání se v reálném čase komprimuje a převádí do datového toku. Tato komprese je velmi výhodná. Díky ní je totiž možné posílat po jednom kanále namísto dosavadní jedné televizní stanice tzv. multiplex - několik stanic najednou. K nim se obvykle přibalí i několik stanic rozhlasových, teletext, programový průvodce a případně další interaktivní služby.

V současné době existují v České republice 4 licencované multiplexy v DVB-T

  • Multiplex 1 - na něm fungují všechny stanice České televize a sedm stanic Českého rozhlasu.
  • Multiplex 2 - využívají jej stanice Nova a Prima.
  • Multiplex 3 - zde fungují stanice Z1, Óčko, Public TV a několik rozhlasových stanic
  • Multiplex 4 - prozatím slouží jako testovací multiplex pro vysílání v různých parametrech, například ve formátu MPEG-4.

Pro příjem digitálního pozemního vysílání je nutné mít buď set-top-box (setobox), nebo televizní přijímač, který má přímo vestavěný DVB-T tuner.

Máme pro vás širokou nabídku set-top-boxů i televizí s vestavěným DVB-T tunerem za příznivé ceny. Při výběru toho nejvhodnějšího zařízení pro příjem digitálního pozemního vysílání jistě oceníte také recenze a hodnocení našich ostatních zákazníků, které uvádíme na stránkách jednotlivých produktů.

Bok levý
Bok pravý