Varné desky

Nabízíme vám elektrické varné desky, plynové varné desky, kombinované varné desky a stolní vařiče za nízké ceny. Při nákupu vám pomohou hodnocení, diskuse, názory, komentáře a recenze majitelů. V naší nabídce naleznete varné desky značek AEG, Beko, Bosch, Electrolux, Gorenje, Miele, Mora, Siemens, Whirlpool a Zanussi.

Varné desky jsou elegantním a praktickým řešením do každé moderní kuchyně. Na chalupu či zahradu jsou vhodné stolní vařiče, protože jsou menší a skladnější, ale i dvouplotýnková varná deska zabere málo místa a splní účel.


Varné desky lze rozdělit na několik typů.


Mezi nejčastěji používané varné desky patří plynová varná deska, která má největší výhodu v rychlosti ohřevu a možnosti regulovat plamen. Dále to jsou elektrické varné desky s litinovou varnou plochou, sklokeramická varná deska, která je mezi zákazníky velmi oblíbená, jelikož se zahřívají rychleji než klasické elektrické varné desky a dobře se čistí, a poslední typ je indukční varná deska, která je bezpečná a úsporná, jelikož při použití indukční varné desky tedy nedochází téměř k žádným tepelným ztrátám. V naší nabídce naleznete i kombinované varné desky, které jsou kombinací plynové varné desky a elektrické varné desky nebo indukční varné desky.


Plynové varné desky mají největší výhodou v rychlosti ohřevu. Plynové varné desky mají nulovou tepelnou setrvačnost a můžete přesně regulovat plamen. Plynové varné desky mají vysoký výkon a velmi rychle uvaří pokrmy podle vašeho přání. Někteří lidé se bojí používat plynové varné desky, ale jejich nedůvěra k plynovým varným deskám je zbytečná. Kvalitní varné desky mají pojistku proti zhasnutí plamene. Vaření na moderních plynových varných deskách je bezpečné! Pokud vaříte rádi a velmi často, zvažte nákup plynové varné desky s 5 hořáky.


Elektrické varné desky vybírejte z těchto druhů: sklokeramické varné desky, varné desky s litinovou plotnou anebo elektrické indukční varné desky. Elektrické varné desky nabízí možnost programování a měření teploty. Kvalitní elektrické varné desky umožňují na základě měření teploty snížit spotřebu energie.


Sklokeramické varné desky jsou nejoblíbenější varné desky. Sklokeramické varné desky se zahřívají rychleji než klasické elektrické varné desky a snadno se čistí. Předností sklokeramické varné desky jsou vícezónové plotýnky, které můžete zapínat dle velikosti použitého nádobí.


Indukční varné desky jsou bezpečné a úsporné. Zatímco u klasické elektrické varné desky se nejdříve ohřívá topná spirála, pak od ní varná zóna a nakonec i nádoba, při indukčním vaření vytváří cívka elektromagnetické pole, které ohřívá přímo dno hrnce. Při použití indukční varné desky tedy nedochází téměř k žádným tepelným ztrátám.


V našem e-shopu si můžete prohlédnout nejrůznější typy varných desek od značek AEG, Beko, Bosch, Electrolux, Gorenje, Miele, Mora, Siemens, Whirlpool a Zanussi.

Rady pro nákup varných desek

Doporučujeme vám navštívit stránku Jak nakupovat varné desky, kde naleznete přínosné rady a doporučení.

Varné desky jsou elegantním řešením pro moderní kuchyně. Základní dělení varných desek je na plynové varné desky a elektrické varné desky. Podle povrchu varných desek můžeme varné desky rozlišovat na elektrické litinové varné desky a elektrické sklokeramické varné desky. Pokud varné desky chceme odlišit podle použité technologie, musíme jmenovat především indukční varné desky.

  • Plynové varné desky mají největší výhodou v rychlosti ohřevu. Plynové varné desky mají nulovou tepelnou setrvačnost a můžete přesně regulovat plamen. Plynové varné desky mají vysoký výkon a velmi rychle uvaří pokrmy podle vašeho přání. Někteří lidé se bojí používat plynové varné desky, ale jejich nedůvěra k plynovým varným deskám je zbytečná. Kvalitní varné desky mají pojistku proti zhasnutí plamene. Vaření na moderních plynových varných deskách je bezpečné! Pokud vaříte rádi a velmi často, zvažte nákup plynové varné desky s pěti hořáky. Varné desky tohoto typu mají jeden vysoce výkonný hořák, tzv. wok. Vyzkoušejte varné desky AEG, Bosch, Zanussi, Electrolux a také varné desky Mora.
  • Elektrické varné desky vybírejte z těchto druhů: sklokeramické varné desky, varné desky s litinovou plotnou anebo elektrické indukční varné desky. Elektrické varné desky nabízí možnost programování a měření teploty. Kvalitní elektrické varné desky umožňují na základě měření teploty snížit spotřebu energie.
  • Sklokeramické varné desky jsou nejoblíbenější varné desky. Sklokeramické varné desky se zahřívají rychleji než klasické elektrické varné desky a snadno se čistí. Předností sklokeramické varné desky jsou vícezónové plotýnky, které můžete zapínat dle velikosti použitého nádobí. Doporučujeme varné desky Bosch, AEG, Mora, Electrolux a také varné desky Zanussi.
  • Indukční varné desky jsou bezpečné a úsporné. Zatímco u klasické elektrické varné desky se nejdříve ohřívá topná spirála, pak od ní varná zóna a nakonec i nádoba, při indukčním vaření vytváří cívka elektromagnetické pole, které ohřívá přímo dno hrnce. Při použití indukční varné desky tedy nedochází téměř k žádným tepelným ztrátám.

Levné a nejlevnější Varné desky na ElektroMedia.cz? Sleva? Ano! Využijte naše akční nabídky a nakoupíte Varné desky za přitažlivě nízké, akční ceny. U vybraných produktů naleznete symboly Novinka, Výprodej nebo Akce. Takto označené Varné desky nabízíme pouze do ukončení platnosti akce nebo do vyprodání skladových zásob. Dostupnost zboží uvádíme u každého spotřebiče, Varné desky máme obvykle skladem. Naši elektro specialisté vám ochotně poradí, jak nakupovat Varné desky a při nákupu vám také pomohou recenze, diskuze, zkušenosti a doporučení majitelů. Výběr elektroniky (jako jsou například Varné desky) vám usnadní filtrování podle různých parametrů (technické parametry nebo dárek či doprava zdarma). Chcete si Varné desky prohlédnout? Přijďte na naše kamenné prodejny v Praze a v Tachově. Důvěřujte obchodu s tradicí! Autorizovaný e-shop ElektroMedia.cz prodává kvalitní, značkovou elektroniku již od roku 2001.

Bok levý
Bok pravý