Jak nakupovat 3D televize

3D televize jsou revoluční novinkou, která od základů změní dosavadní televizní vysílání. Už nemusíte chodit do 3D kina. Dopřejte si novou dimenzi filmové zábavy přímo z pohodlí vašeho domova. Poradíme vám, jak se v nabídce 3D televizí zorientovat.

1. LCD, LED nebo plazma?

3D televize existují ve třech variantách - 3D LED televize, 3D LCD televize a 3D plazmové televize. Všechny tři typy pro diváka představují maximální pohodlí a komfort. Je na vás, které technologii dáváte přednost: 3D LCD televize, 3D LED televize i 3D televizory plazmové vynikají vysokou kvalitou zobrazení, širokou škálou přirozených barev a vysokým kontrastem. Technologie LED televizí spočívá ve využití malých LED diod, díky kterým je LED televize velice tenká a navíc má nízkou spotřebu elektrické energie. Obrazovka LCD televizoru je tvořena tekutými krystaly, které jsou při vhodném nasvícení schopné přenášet obraz. Také tato technologie spotřebuje velmi málo elektrické energie a je tedy velmi šetrná k vaší kapse. Princip plazmové televize je založen na reakci vzácných plynů, které při styku s elektrickým proudem vytváří plazmu na pozadí z barevných reflektorů. Plazmová televize nabízí dokonalé barvy bez kompromisu, kdy černá je skutečně černá. Z naší nabídky vybíráme například plazmovou 3D televizi LG 50LB670V.

2. Jak velkou úhlopříčku?

Velikost úhlopříčky nové televize samozřejmě záleží především na rozměrech prostoru, do kterého televizor umístíte. Obecně se doporučuje sledovací vzdálenost dvoj- až trojnásobek délky úhlopříčky. Zároveň je však pravdou, že trojrozměrný 3D efekt lépe vynikne na televizoru s větší úhlopříčkou. To je tedy třeba mít při výběru nové televize na paměti.

3. Rozlišení

3D televizory se vyrábějí pouze ve Full HD rozlišení, které představuje 1920x1080 bodů. Tím je zajištěno maximální pohodlí pro diváka, jasné barvy a velmi realistické zobrazení televizních pořadů a filmů.

3D televize - nejmodernější technologie pro váš komfort

Sháníte levné 3D televize? Z naší nabídky vybíráme modely Samsung UE40F6510 a LG 42LB620V.

4. Recenze a doporučení ostatních

Před nákupem nové 3D televize je vhodné přečíst si také zkušenosti ostatních majitelů. Sledujte recenze a hodnocení 3D TV, které uvádíme na stránce každého produktu. Pokud máte otázku, neváhejte se zapojit do diskuze nebo kontaktujte přímo naše prodejce. Rádi vám odpovíme!

5. Konverze formátu

Ne všechny televizní stanice v současné době zajišťují 3D vysílání. Proto firma Samsung přišla s řešením prostřednictvím tzv. konverze formátu. V praxi to znamená, že 3D televizor Samsung je schopný v reálném čase převést dvourozměrný obraz do trojrozměrného. Podstatou tohoto převodu je okamžitá analýza scény a následný desetikrokový algoritmus. Stiskem jediného tlačítka dálkového ovladače se tak obyčejné vysílání změní v realistický zážitek.
Převod do 3D formátu zatím dokáží pouze televizory značky Samsung. Ostatní výrobci televizorů podle vyjádření jejich tiskových mluvčí na vlastním systému konverze pracují.

6. Aktivní 3D brýle

Ke sledování trojrozměrného obrazu je nutné mít také speciální 3D brýle. Jsou dva druhy 3D brýlí - aktivní a pasivní. Pasivní brýle jsou uzpůsobené jen jednomu druhu projekce a nelze je nijak měnit - v pasivních brýlích z 3D kina tedy budete těžko sledovat 3D film na vašem domácím Blu-ray přehrávači. Vhodné je tedy pořídit si 3D brýle aktivní. Ty jsou navíc mnohem pohodlnější. Princip aktivních brýlí je založený na střídavém zatmívání tekutých krystalů obsažených ve sklech brýlí, případně na střídání přenosu obrazu v pravém a levém skle. Tato technologie je velmi šetrná k diváckým očím.

Při zakoupení 3D televizoru nabízíme pár aktivních 3D brýlí zdarma.

Pohodlné aktivní 3D brýle

7. Mohou sledovat 3D vysílání lidé s dioptrickou vadou?

Ano, je to možné. 3D brýle jsou uzpůsobeny tak, aby na nose mohly snadno překrýt brýle dioptrické. Není proto vůbec nutné dioptrické brýle sundavat, nebo si pro sledování 3D filmu nasazovat kontaktní čočky. Celá konstrukce 3D brýlí je tedy velmi pohodlně a prakticky řešená i pro lidi s oční vadou.

8. Lze sledovat 2D vysílání na 3D televizi?

Samozřejmě. LED a LCD 3D TV jsou vynikající televizory s 200 Hz technologií, která i 2D vysílání zobrazí ostře, jasně a v dokonalých barvách. 3D televize jsou vizitkou firem, zabývajících se vývojem televizní technologie, ukázkou toho nejlepšího a reprezentací technických možností každého výrobce. Proto patří k nejlépe vybaveným modelům na trhu. Stačí jednoduché přepnutí ovladačem z trojrozměrného režimu do klasického 2D. Samozřejmě 2D vysílání je nutné sledovat bez aktivních brýlí. Díky Full HD rozlišení je však i toto 2D zobrazení vysoce kvalitní, obraz je ostrý a je v krásných a přirozených barvách.

9. Značka (výrobce)

Doporučujeme brát ohled také na značku televizoru. Důvěřujte jen prověřeným firmám, se kterými mají naši zákazníci dlouholeté dobré zkušenosti. Naši zákazníci upřednostňují 3D televize Samsung, 3D televize Panasonic a 3D televize LG.

10. Cena

ElektroMedia.cz vám nabízí levné 3D televize. Vyberte si z naší nabídky 3D TV Samsung, 3D TV Panasonic a 3D TV LG.

Bok levý
Bok pravý