Jak nakupovat americké lednice

V posledních letech si získávají stále větší oblibu americké chladničky s dvoukřídlými dvířky (tzv. „side-by-side“). Tyto chladničky jsou velmi prostorné a nabízejí uživateli špičkový komfort. Připravili jsme pro vás několik tipů pro nákup americké chladničky.

Dvoukřídlé, tzv. americké chladničky, představují největší komfort v oblasti chladících zařízení. Vynikají především velkým objemem, který dovoluje uskladňovat jak chlazené tak mražené potraviny - avšak nikoli v oddílech nad sebou, jak jsme zvyklí z kombinovaných ledniček, ale vedle sebe - odtud pochází i označení amerických lednic „side-by-side". Díky tomu můžete mít vše uloženo vždy pěkně přehledně a ve výšce očí. Krom toho nabízejí americké lednice řadu skvělých funkcí, které ve své kuchyni jistě oceníte. Připravili jsme pro vás několik tipů a rad, které vám usnadní výběr té nejvhodnější americké chladničky.

1. Velikost a objem
Americká lednička je poměrně robustní (šířka cca 90cm, hloubka cca 70cm). Před nákupem tedy pečlivě zvažte, zda pro ni máte v kuchyni dostatek místa. Dokud máte metr v ruce, změřte také přístupovou cestu, zejména pokud bydlíte v menším bytě či ve starším domě s úzkými chodbami. Zjistit až během stěhování, že lednice vlastně neprojde dveřmi do kuchyně, by bylo jistě velmi nepříjemné. Je nutné počítat také s tím, že americké chladničky bývají vyšší než běžný typ lednice (průměrná výška amerických chladniček se pohybuje kolem 170 cm).
Objem je jednou z největších předností amerických chladniček. Některé modely mohou mít objem větší než 560 litrů. Dvoukřídlé dveře navíc znamenají dvojnásobek prostoru pro skladování lahví.

2. Energetická třída
Americké lednice mají přirozeně vyšší spotřebu než ledničky klasické či kombinované. Proto je velmi důležité brát při výběru ohled na jejich energetickou třídu. Energetická třída všech lednic se označuje velkými písmeny A++, A+, A až D, přičemž A++ značí přístroj s největší úsporou elektrické energie. Americká chladnička třídy A+ ušetří o 25% elektrické energie více než americká lednice „obyčejné" třídy A. Úspora americké chladničky třídy A++ je pak ve srovnání s americkou chladničkou třídy A dokonce o 50% větší!
Brát ohled na spotřebu elektrické energie se rozhodně vyplatí - chladnička je přeci přístroj, který je v chodu nepřetržitě téměř po celý rok. Z celkové spotřeby elektrické energie v domácnosti za rok zabere průměrná chladnička 15-20%. Proč tedy tuto spotřebu výhodně a trvale nesnížit?

Americké chladničky s maximální úsporou energie: Liebherr SBSes 7253 ,Whirlpool WSF 55742 A++IX , LG GSP545NSQZ

Americké lednice třídy A++

3. Značka (výrobce)
Koupi nové ledničky jistě neberete na lehkou váhu. Proto vám doporučujeme věnovat pozornost také značkám amerických lednic. Nakupovat spotřebiče renomovaných výrobců se rozhodně vyplatí - za své peníze dostanete vysokou kvalitu a v případě potřeby také záruční a pozáruční servis. Na základě dlouhodobých dobrých zkušeností našich zákazníků vám doporučujeme americké lednice AEG,, americké lednice Liebherr, americké lednice LG, americké lednice Samsung , americké lednice Beko , americké lednice Bosch ,americké lednice Siemnes a americké lednice Whirlpool. Jsme také autorizovaný prodejce těchto značek.

4. Zkušenosti ostatních majitelů
Pokud stále váháte, pro který model americké chladničky se rozhodnout, pročtěte si recenze a hodnocení ostatních majitelů. Uvádíme je vždy na stránce u jednotlivého produktu. Zkušenosti ostatních pro vás jistě budou cenným zdrojem inspirace. Neváhejte položit i přímý dotaz v diskuzi u produktů. Vždy vám rádi odpovíme.

5. Cena
Cena hraje také velkou roli při výběru nové lednice. Jak již bylo řečeno výše, vyplatí se trochu zainvestovat a pořídit si kvalitní výrobek světově uznávané značky. Počáteční vklad se vám do několika let bohatě vrátí na uspořené elektrické energii. Na komfortu jednotlivých funkcí americké chladničky jej pocítíte okamžitě.

Americké lednice za skvělé ceny!

6. Kolik kompresorů?
Americká lednička může mít dva kompresory, jeden pro chladící a druhý pro mrazící okruh. Díky tomu je možné podle aktuálních potřeb libovolně vypínat buď mrazák nebo chladničku (například před odjezdem na dovolenou - naskládáte potraviny do mrazáku a chladicí část ledníce vypnete. Není třeba dodávat, že se jedná o velice úsporné opatření). Další výhodou systému se dvěma kompresory je fakt, že mezi mrazicím a chladícím oddělením nedochází k míchání odérů. Rovněž teploty v jednotlivých odděleních zůstávají konstantní - a to je velmi příznivé pro uložené potraviny.

7. Vybavení
Americké chladničky nabízejí uživatelům velké množství atraktivních funkcí. Kromě již zmíněných výhod, které plynou z dvojkřídlých dveří (díky nim se někdy americké chladničky nazývají také lednice side-by-side) je to především integrovaný výrobník ledu a chlazené vody, s prakticky umístěným výstupem vepředu na levé či pravé straně dveří. Pokud jste se rozhodli pro model americké lednice s tímto výrobníkem, pamatujte na přívod vody do lednice. Výrobník ledu lze využít jak pro tvorbu ledu samotného tak pro přípravu nápojů s ledovou tříští, což v parných letních dnech jistě oceníte vy i vaše rodina. Některé typy amerických chladniček mohou mít také speciální malá dvířka pro snadný přístup k často používaným potravinám či vinotéku, běžný je také LCD displej pro snadnou regulaci teploty bez nutnosti lednici otevírat. Setkat se můžete také s držáky na lahve, s filtry vlhkosti u zásobníků na zeleninu či s různými typy výsuvných držáků na rozličné druhy potravin. Fantazie výrobců je v tomto směru skutečně veliká.

8. Funkce
Standardem amerických ledniček je funkce NoFrost, technologie, která zabraňuje tvorbě námrazy v mrazicí části. Díky tomuto systému nebudete muset vaši ledničku již nikdy odmrazovat, čímž ušetříte jak svůj čas, tak množství elektrické energie. Dalším plusem je speciální úprava vnitřního povrchu lednice, která zaručuje spolehlivou antibakteriální ochranu. Některé modely amerických chladniček mají vysoce výkonný ventilační systém, pro zachování rovnovážné teploty. Mezi další funkce patří například tzv. nulová zóna - prostor, kde vám lednice umožní nastavit si přesnou teplotu a vlhkost. To je velmi praktické zejména pro uchovávání ovoce, zeleniny či měkkých salámů. Některé typy amerických chladniček dále disponují chytrými měřiči, které dokáží reagovat na otevřená dvířka či nově vložené potraviny a přizpůsobit teplotu situaci (někdy bývá tento systém nazýván 6. smysl). Opět se jedná o velmi úsporné opatření, které se vyplatí jak z hlediska spotřeby, tak na delší trvanlivosti uskladněných potravin.
U některých modelů najdeme také nadstandardní funkce jako je dětská pojistka či zvukový alarm v případě špatného dovření dvířek.

Nakupujte americké ledničky za výhodné ceny, sledujte naše akční nabídky a využívejte aktuálních bonusů a slev!

Bok levý
Bok pravý