Jak nakupovat Blu-ray přehrávače a rekordéry

Blu-ray je v současné době nejdokonalejší technologií pořizování a zprostředkování digitálního záznamu. Získává si stále větší oblibu mezi diváky, kteří chtějí sledovat filmy ve špičkové kvalitě. Připravili jsme pro vás několik rad pro nákup Blu-ray přehrávače.

Kvalitní Blue-ray přehrávač ve spojení s dobrým televizorem a ozvučením dnes již podstatně předčí běžné kino. Lze ho připojit samostatně k televizi či přímo k projektoru nebo ho můžeme použít jako součást domácího kina. Máme pro vás několik tipů pro výběr Blu-ray přehrávače.

1. Kvalita obrazu
Jak již bylo řečeno, kvalita obrazu z Blu-ray přehrávačů je vždy špičková. Všechny Blu ray přehrávače nabízejí velmi vysoké rozlišení 1080p a tím hravě předčí i ty nejlepší HD DVD přehrávače. Blu-ray přehrávače se nejlépe hodí pro obrazovky HD ready a FullHD televizorů. Právě tam může totiž dokonale vyniknout skvělá kvalita obrazovéh přenosu.

Nejlepší Blu-ray přehrávače na ElektroMedia.cz!

2. Přehrávané formáty
U klasických DVD přehrávačů jsme zvyklí očekávat, že přehrají běžné komprimované soubory ve formátu DivX a XviD. U některých modelů přehrávačů Blu ray by však mohl právě s tímto typem videa nastat problém. Může se stát, že některé nové Blu-ray přehrávače nebudou chtít přehrávat soubory typu SVCD a VCD (MPEG-1 a MPEG-2). O to lépe si však poradí s mdoerními formáty DivX a XviD v MPEG-4 s vysokým datovým tokem zajišťujícím skvělou kvalitu obrazu.

3. Recenze a hodnocení
Zkušenosti ostatních majitelů Blu-ray přehrávačů jsou vynikajícím zdrojem informací. Nemusíte složitě pátrat v internetových diskuzích - stačí se podívat na recenze a hodnocení našich zákazníků, které uvádíme vždy na stránce u jednotlivého produktu.

4. Přehrávání titulků
Blu-ray přehrávače zachází s titulky stejně jako klasické přehrávače DVD. I zde je nutné dát si pozor na podporované formáty titulků - některé modely Blue ray přehrávačů mohou zvládat pouze ty nejběžnější, tedy .sub a .srt. U titulků uložených v samostatném souboru (jako doprovod k vypálenému filmu) by mohl u Blue-ray přehrávačů nastat problém se správnou diakritikou.

5. Přehrávání hudby a obrázků
Blue-ray přehrávače jsou schopné přehrávat i hudbu a obrázky. I zde je však třeba dbát na podporované formáty. Ty nejběžnější, tedy MP3 u hudby a JPG u fotografií by měly zvládnout i ty nejlevnější Blue-ray přehrávače. Blue-ray přehrávače jsou navíc schopné velice kvalitní hudební reprodukce. Tu lze navíc ještě zvýšit zapojením dobrého AV receiveru.

6. Cena
I ty nejlevnější Blu-ray přehrávače vám zajistí špičkový standard obrazu a zvuku přehrávaného Blue-ray filmu. I zde však platí přímá úměra mezi cenou a množstvím funkcí. Levnější Blu-ray přehrávače by mohly mít problémy se zvládnutím české diakritiky v titulcích, s přehráváním některých formátů videa (především komprimovaného videa DivX a XviD s kodeky MPEG-1 a MPEG-2), hudby (všechny Blue-ray přehrávače umí přehrát klasické hudební CD, avšak s formátem MP3 by mohly u některých modelů nastat potíže) či obrázků. Rovněž možnosti propojení s ostatním zařízením jsou omezenější (levnější Blue ray přehrávače nemají například USB nebo výstupy pro připojení k počítači).

Blu-ray přehrávače za skvělé ceny u ElektroMedia.cz!

7. Konektory a obsluha
Co se týká možností zapojení a připojení, přehrávače Blue ray se příliš neliší od přehrávačů DVD. Najdeme zde S-Video výstupy, zvukové výstupy optické i elektrické, komponentní obrazový výstup YUV, u některých modelů také LAN výstup pro připojení k počítači, USB a čtečky paměťových karet. Konektor SCART u Blu-ray přehrávačů samozřejmě již nenajdeme, protože je zbytečný. Namísto něj mají všechny Blu-ray přehrávače HDMI rozhraní pro vysoké rozlišení obrazu.

8. Blu-ray vypalovačky
Blu-ray rekordéry zatím na trhu nejsou. Technologie však jde stále dopředu a tak se jich v blízké budoucnosti rozhodně dočkáme. Prozatímní alternativou je Blu-ray vypalovačka pro kvalitní a rychlý zápis. Blu-ray disky jsou v současnosti schopné pojmout až 50 GB dat. Podívejte se do sekce Blu-ray vypalovačky.

 

Máme pro vás širokou nabídku Blu-ray přehrávačů za skvělé ceny. Sledujte naše akční nabídky a využijte aktuálních výhod a slev!

Bok levý
Bok pravý