Jak nakupovat digitální fotoaparáty

S prodejem digitálních fotoaparátů máme velké zkušenosti, aproto vám rádi poradíme, jak nakupovat digitální fotoaparáty.

Základní dělení digitálních fotoaparátů je na tři skupiny: kompaktní digitální fotoaparáty (kompakty), digitální fotoaparáty EVF a digitální zrcadlovky. Jednotlivé kategorie fotoaparátů se od sebe liší technologií, využitím a samozřejmě cenou.

Nyní si blíže představíme jednotlivé tipy digitálních fotoaparátů:

  1. Kompaktní digitální fotoaparáty jsou vhodné pro amatérské a běžné fotografy. Kompakty patří mezi levné digitální fotoaparáty se snadnou obsluhou a malými rozměry. Tyto digitální fotoaparáty jsou velmi oblíbeny, protože jsou lehce ovladatelné.
  2. Digitální fotoaparáty EVF: tato kategorie digitálních fotoaparátů je nazvána podle anglické zkratky EVF (electronic viewfinder; česky elektronický hledáček). Digitální fotoaparáty EVF mají v hledáčku displej, který ukazuje obraz ze senzoru digitálního fotoaparátu. Tyto digitální fotoaparáty se také nazývají EVF zrcadlovky. Foťáky EVF jsou určeny pro náročnější uživatele, kteří chtějí digitální fotoaparáty více využít. Digitální fotoaparáty EVF jsou výborně vybaveny a mají mnoho funkcí. Moderní digitální fotoaparáty EVF mají kvalitní rozlišení (kolem 9 megapixelů) a takové digitální fotoaparáty disponují zoom objektivy o velkém rozsahu ohniskové vzdálenosti.
  3. Digitální zrcadlovky aneb digitální fotoaparáty DSLR. Tyto digitální fotoaparáty jsou označovány jako pravé zrcadlovky a jsou určeny pro pokročilé fotografy a profesionály. Pokud chcete dosáhnout vysoké kvality fotografií a fotografování je pro vás velkým koníčkem, určitě digitální zrcadlovky využijete. Digitální zrcadlovky jsou fotoaparáty, které nabízí maximální věrnost zobrazení v hledáčku a kvalitní fotografování rychlých akcí nebo sportů. Digitální zrcadlovky jsou také označovány jako DSLR (z anglického Digital Single Lens Reflex). Digitální fotoaparáty DSLR jsou jako digitální zrcadlovky nazývány proto, že obsahují zrcadlo, které odráží obraz z objektivu do hledáčku. Když používáte digitální zrcadlovky, tak vidíte obraz stejně a přesně jako objektiv a nedochází k žádnému zpoždění či zkreslení obrazu. Digitální fotoaparáty DSLR jsou také oblíbené pro možnost výměny objektivu.

Nejprodávanější zrcadlovky

Věříme, že vám naše tipy pomohou při výběru nového fotoaparátu.

ElektroMedia.cz vám stále nabízí výhodné nákupy za nízké ceny. Podívejte se do sekce akční nabídky a využijte aktuální slevy.

Bok levý
Bok pravý