Jak nakupovat DVD přehrávače

DVD přehrávače jsou dnes standardním vybavením snad každé domácnosti. Cenově dostupná, praktická DVD technologie s množstvím užitečných funkcí zatlačila kdysi tolik populární VHS videa až na samý okraj zájmu.

Kvalita a možnosti DVD přehrávačů neustále stoupají a s nimi roste také množství nabídek a funkcí. Jak se v tom vyznat? Připravili jsme pro vás užitečné rady a tipy pro výběr toho nejvhodnějšího DVD přehrávače.

Parametry pro výběr stolních DVD přehrávačů

1. Přehrávání videa
To, že DVD přehrávač dokáže přehrát DVD disky není žádným překvapením. Načíst DVD disk, zobrazit interaktivní grafické menu, přehrát titulky, přepínat kapitoly filmu a zobrazit bonusy patří k základním funkcím všech DVD přehrávačů. Je však dobré si také zjistit, zda DVD přehrávač dokáže přehrát také disky vypálené - DVD±R a CD-R, DVD±RW, CD-RW, Video CD/DVD, VCD, SVCD.

2. Přehrávání formátu DivX
V internetové distribuci filmů se nejčastěji setkáme s formátem MPEG-4, který využívá kodeky DivX a XviD. Tyto kodeky umí zkomprimovat film o velikosti 4 GB na 650 MB trpaslíka, který se dá pohodlně vypálit na CD. Moderní DVD přehrávače nemají s takto vypálenými filmy problém. Vyplatí se však dát si pozor na to, které verze DivX kodeků daný přehrávač podporuje.

3. Titulky
Pokud nejste fanda dabingu, oceníte možnost sledovat film na DVD v původním znění s titulky. Titulky na originálním DVD dokáže načíst každý DVD přehrávač - titulky u filmů ve formátu DivX a XviD jsou však řešené trochu jinak (bývají uloženy v samostatném souboru). Některé starší typy DVD přehrávačů proto u nich můžou mít problém se správnou českou diakritikou.

4. Regiony
Svět je z hlediska distribuce DVD rozdělen na několik regionů. Někdy se může stát, že disk, který si zakoupíte v jednom regionu (například v USA) nebude hrát na DVD přehrávači vyrobeném v regionu druhém, například v Evropě. Je to způsobeno tím, že filmy v USA vycházejí zpravidla dříve než u nás a tamnější vydavatelé z nějakého důvodu nepřejí evropským nedočkavcům, kteří si nakupují filmové novinky po internetu. K překonání této nepříjemnosti slouží tzv. funkce region free. Region free přehrávač - jak už sám jeho název napovídá - je schopen přehrát jakékoli DVD bez ohledu na zemi jeho původu.

5. Přehrávání hudebních souborů
Převážná většina DVD přehrávačů si poradí také s hudbou. Dokáží přehrát jak CD tak komprimované hudební soubory v MP3 a to i ve velmi kvalitním rozsahu 320 kbit/s. Méně přehrávačů však dokáže přehrát komplikované hudební formáty jako například bezztrátový FLAC nebo OGG. Pokud tedy chcete využívat svůj DVD přehrávač také pro produkci hudby, je dobré zjistit si, které formáty hudebních souborů přístroj zvládne.
Některé DVD přehrávače dokážou také načíst a zobrazit tzv. ID3 tagy. To jsou informace o skladbách - jméno interpreta, název alba, délka trvání, žánr a podobně. Zobrazení ID3 tagů je velice praktické v případě, že chcete mít přehled o tom, co právě posloucháte aniž byste kvůli tomu museli zapínat televizi.

6. Prohlížení obrázků
Prohlížení obrázků patří mezi standardní funkce DVD přehrávačů. I tady je dobré zaměřit se na formát. Většina DVD přehrávačů hravě zvládne JPG, což je ideální třeba pro snímky z rodinné dovolené.

7. Rozlišení
Jako u televizorů i zde platí, že čím lepší rozlišení, tím větší kvalita obrazu. Většina DVD přehrávačů má schopnost tzv. upscalovat, tedy zvětšovat obraz na rozlišení vašeho televizoru a také ho trochu přiostřit. Upscaling v kombinaci s kvalitním televizorem vám zajistí krásně ostrý filmový obraz a živé barvy ve vysokém kontrastu.

7. Značka (výrobce)
Při výběru DVD přehrávače by měla hrát roli také značka přístroje. Vyplatí se sáhnout po renomovaném výrobci, který vám zaručí vynikající kvalitu přístroje a v případě potřeby také záruční a pozáruční servis. Na základě dlouhodobých dobrých zkušeností našich zákazníků vám doporučujeme DVD přehrávače Panasonic, DVD přehrávače LG, DVD přehrávače Sony, DVD přehrávače Philips a DVD přehrávače Samsung. Jsme autorizovaný prodejce těchto značek a díky tomu s nimi máme mnohaleté zkušenosti.

8. Cena
Je samozřejmé, že cena hraje při výběru DVD přehrávače velikou roli. Nedoporučujeme však pořizovat si přehnaně levné výrobky neznámých značek. Ty totiž často trpí různými neduhy: nedovedou přehrávat DivX formáty, nemají region free funkci, neumí české titulky, častěji se poškozují. Dnes se již kvalitní DVD přehrávač dá sehnat za velmi přijatelnou cenu. Není tedy důvod zbytečně riskovat s neznámými a nedůvěryhodnými výrobky.

Nejlevnější DVD přehrávače

9. Vstupy a výstupy
Mnoho kvalitních DVD přehrávačů je vybaveno HDMI vstupy pro Full HD přenos obrazu. Stále větší popularitu si záskává také USB konektor, který umožňuje přehrávat film nebo hudbu přímo z doneseného flash disku. DVD přehrávače bývají navíc vybavené ještě SCART konektorem, konektorem YUV, S-Videem a digitálním zvukovým výstupem.

Nabízíme vám kvalitní DVD přehrávače za příznivé ceny. Vyberte si z naší nabídky stolních DVD přehrávačů.

Přenosné DVD přehrávače

Přenosné DVD přehrávače jsou ideálním společníkem na dlouhé cesty. Jsou menší, levnější a praktičtější než notebooky, které svým vzhledem připomínají, a dokážou nabídnout velmi dobrou kvalitu obrazu i zvuku. Je snadné vzít si takový DVD přehrávač do auta nebo do vlaku a zpříjemnit si tak nudné cestování.

Podle jakých kritérií vybírat přenosné DVD přehrávače?

1. Úhlopříčka
Určuje velikost displeje. Přenosný DVD přehrávač s větší úhlopříčkou vám zajistí lepší pohodlí při sledování filmu, na druhou stranu přehrávače s menší úhlopříčkou zaberou méně místa v cestovním zavazadle.

2. Rozlišení
Udává, kolik obrazových bodů je obrazovka přenosného DVD přehrávače schopná zobrazit. I zde platí čím více, tím lépe.

3. Přehrávané formáty
Všechny přenosné DVD přehrávače dokážou načíst a přehrát klasické DVD. Je však dobré si zjistit, zda DVD přehrávač přehraje také filmy ve formátu DivX, XviD, jaké formáty titulků zvládá (nejběžnější formáty jsou .srt, .sub a .txt), zda přehrává VCD nebo také SVCD (pro filmy uložené na CD).
Krom videa umí přenosné DVD přehrávače také zobrazit obrázky ve formátu JPEG a přehrát hudbu v MP3.
Většina přenosných DVD přehrávačů si hravě poradí se všemi dostupnými typy disků: CD-R/RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW. Některé levnější modely však mohou mít problém s tvz. dvouvrstvým DVD (DVD-R DL, DVD+R DL). Pokud máte ve své videotéce dvouvrstvá DVD, vyplatí se pořídit si takový přehrávač, který je zvládne načíst.
Některé přenosné přehrávače dnes nabízejí i možnost připojení USB disků, což je velice praktické.

4. Recenze a hodnocení majitelů
Zkušenosti ostatních jsou vždy cenným zdrojem informací. Přečtěte si recenze a hodnocení ostatních majitelů přenosných DVD přehrávačů, které uvádíme na stránkách jednotlivých výrobků. Zkušenosti, hodnocení a rady ostatních zákazníků vám jistě pomůžou zorientovat se a vybrat si ten nejvhodnější přehrávač právě pro vás.

5.Jas a kontrast
Jako u televizorů a počítačových monitorů, také u DVD přehrávače do auta platí, že čím větší jas a kontrast, tím lépe. Větší kontrast (což je poměr maximálního možného jasu dvou sousedních bodů obrazovky) spolu s vyšším jasem vám zajistí kvalitní divácký zážitek.

6. Vybavení
Přenosné DVD přehrávače bývají vybaveny několika praktickými doplňky pro cestování. Nejčastěji to bývá adaptér a držák do auta, cestovní pouzdro, dálkové ovládání a sluchátka, případně dětská pojistka. Je tedy dobré zjistit si předem, jaké vybavení konkrétní přenosný DVD přehrávač nabízí, případně jaké je možné k němu dokoupit.

Přenosné DVD přehrávače

Pokud hledáte DVD přehrávače do auta, doporučujeme vám navštívit sekci drobné audiotechniky, kde najdete pestrý výběr audiovizuální zábavy do automobilů.

Připravili jsme pro vás širokou nabídku přenosných DVD přehrávačů za skvělé ceny. Vyberte si svého společníka na dlouhé cesty u ElektroMedia.cz!

Bok levý
Bok pravý