Jak nakupovat LED televize

LED televize je vlastně typ LCD televizoru s vysokým kontrastem a speciálním druhem podsvícení, který uvedla na trh mimo jiné firma Samsung. LED televize mají výrazně nižší spotřebu elektrické energie, delší životnost, velmi jasný obraz a vysoký kontrastní poměr. Přinášíme vám několik rad a tipů pro výběr LED televize.

Technologie LCD televizí
Základ technologie LCD televize tvoří tzv. tekuté krystaly uložené mezi dvěma elektrodami a dvěma polarizačními filtry. Pomocí elektrické energie se tyto krystaly smršťují a roztahují a tím regulují množství světla, které skrze polarizační filtry prochází. Právě toto světlo pak, přenášené na monitor, tvoří samotný televizní obraz.

Princip LED televizorů
LED televizory využívají podsvícení tzv. LED diodami. Díky němu je obraz velmi jasný a živý. LED diody jsou navíc úsporné a praktické: mají dlouhou dobu životnosti a současně s tím malou spotřebu elektřiny.

Čím se při výběru LED televize řídit?

1. Úhlopříčka
Udává se v centimetrech nebo palcích. Velikost úhlopříčky v palcích zaznamenávají výrobci už do samotných názvů televizí: například označení LG 42LB550V znamená, že úhlopříčka této televize měří 42 palců (tj. 106 cm). Vždy je třeba mít na paměti, že vzdálenost mezi vaším zrakem a televizorem by měla činit dvoj- až trojnásobek velikosti úhlopříčky. Jen tak budete mít vždy perfektní zážitek ze sledování filmů a televizních programů. Pořizovat si televizi s velkou úhlopříčkou do malého pokoje není příliš šťastný nápad, protože neuvidíte správně celý obraz.

Nejprodávanější LED televize

Představujeme vám nejoblíbenější LED televizory LG 32LB570V a LG 42LB650V

2. Rozlišení
Rozlišení je jedním z hlavních ukazatelů kvalit televizoru. Udává, kolik bodů je televize schopná zobrazit. Nejčastěji se uvádí jako počet sloupců (horizontálně) na počet řádků (vertikálně).

Full HDFull HD: Televize pro ty, kteří si chtějí skutečně vychutnat film v plném rozlišení 1920×1080 pixelů. Jsou vhodné pro sledování Blu-ray disků a Full HD televizního vysílání.

 

3. Kontrast
Kontrast je poměr v zobrazování černé a bílé barvy. Stejně jako u rozlišení platí i zde, že čím vyšší je hodnota kontrastu, tím lepší je výsledný obraz. Díky své speciální technologii podsvícení LED diodami jsou LED televize schopné velmi vysokého kontrastu zobrazení.


4. Zkušenosti ostatních majitelů televizí (recenze)
Zkušenosti ostatních jsou vždy cenným zdrojem informací. Nemusíte složitě pátrat po internetových diskuzích, stačí si přečíst recenze a hodnocení majitelů LED televizí, které uvádíme na stránkách jednotlivých výrobků. Zkušenosti, hodnocení a rady ostatních zákazníků vám jistě pomůžou zorientovat se a vybrat si ten nejvhodnější televizor právě pro vás.

5. Značka (výrobce)
Při výběru nového LED televizoru se vyplatí vsadit na osvědčeného výrobce. Doporučujeme nakupovat LED televize renomovaných výrobců, s nimiž mají naši zákazníci mnohaleté dobré zkušenosti. Velmi oblíbené u našich zákazníků jsou zejména LED televize LG, LED televize Samsung. Jako autorizovaný prodejce těchto značek s nimi máme mnohaleté zkušenosti. Kvalitní značky navíc zaručují zákazníkovi síť záručních i pozáručních servisů.

6. Cena
Cena je důležitá pro každého zákazníka. Proto vám nabízíme nejlevnější LED televize. Poskytujeme i dovoz zdarma na vybrané modely.

Nejlevnější LED televize

7. Jas
Pojem jas vyjadřuje svítivost televize při zobrazení bílé barvy. Opět platí, že čím vyšší hodnota jasu, tím lepší je výsledný obraz a také váš divácký zážitek. Jas se udává v jednotkách cd/m2. LED televizory mají obecně velmi jasný obraz a široké spektrum barev.

8. Odezva
Pro správnou plynulost obrazu je důležité, aby doba odezvy nepřesáhla 8 milisekund. LED televize mají dobu odezvy velmi krátkou. To oceníte zejména při sledování rychlých akčních scén nebo sportovních utkání, ve kterých jde kolikrát o setinky vteřin.

9. Spotřeba
Spotřeba LED televizorů je mnohem menší než u klasických LCD televizí. Je to dáno právě technologií podsvícení, která je mnohem úspornější.

10. Pozorovací úhel
Při překročení hranice pozorovacího úhlu snižuje každá LED televize kvalitu zobrazení - může dojít ke ztmavnutí, ke ztrátě kontrastu a jasu. Dnešní standard pozorovacího úhlu LED a LCD televizí je 170-178°. Pokud je pozorovací úhel větší, znamená to také více pohodlí pro diváka.

11. Design
Díky unikátní technologii podsvícení LED diodami jsou LED televizory velice tenké. Hodí se proto báječně do každé místnosti. Pokud máte málo místa na stolku, dají se jednoduše zavěsit i na zeď.

ElektroMedia.cz vám nabízí LED televize a za příznivé ceny. U vybraných modelů doprava zdarma. Prodáváme i na splátky.
Sledujte naše akční nabídky a využívejte aktuálních slev a výhod.

 

Bok levý
Bok pravý