Jak nakupovat lednice a ledničky

Chystáte se ke koupi nové ledničky? Poradíme vám jak se zorientovat v široké nabídce těchto spotřebičů a jak si vybrat tu pravou do vaší kuchyně.

Moderní lednička je investice, která se rozhodně vyplatí. V důsledku nízké spotřeby energie vám může ročně ušetřit až 60% nákladů za elektřinu oproti původní staré ledničce! Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, čím se při výběru nové chladničky řídit.

Na úvod bychom rádi dopručili nákup vestavných lednic těm z vás, kteří dbají na vzhled místnosti, kde je spotřebič umístěn. Pokud se vám líbí dokonalý design a spotřebiče ukryté v nábytku, navštivte sekci vestavné lednice.

1. Velikost a objem
Děláte velký nákup pro celou rodinu jednou týdně, nebo každý den kupujete jen několik drobností pro jednoho či dva lidi? Pro jak velké množství jídla budete ledničku využívat? To jsou otázky, které byste si měli položit při výběru nové lednice jako první. Obecně se doporučuje počítat v lednici s objemem 50-70 litrů na jednoho člověka. Nároky průměrné čtyřčlenné rodiny by měla pokrýt lednice o objemu 200-250 litrů.

2. Vnitřní vybavení
S typem potravin, které chcete uskladňovat, souvisí také vnitřní uspořádání chladničky. Můžete si vybrat typ se skleněnými či drátěnými poličkami, s přihrádkami na ovoce a zeleninu, se speciálním držákem na vajíčka či na láhve. Fantazie výrobců je v tomto ohledu téměř neomezená.

3. Energetická třída
Lednice se dělí podle spotřeby elektrické energie do několika tříd, označených písmeny A-D. Třída A je nejúspornější. V poslední době se můžete setkat také s označením A+ nebo dokonce A++++. Platí, že čím více křížků, tím větší úspora energie. Pro srovnání - lednice třídy A+ ušetří o 25% energie více než lednice „obyčejné" třídy A. Úspora lednice třídy A++ je ve srovnání s třídou A větší dokonce o 50%! Na spotřebu elektrické energie se rozhodně vyplatí brát ohled - je nutné si uvědomit, že lednice běží prakticky celoročně nonstop.

Nakupujte úsporné lednice za nízké ceny!

Hledáte úspornou lednici za skvělou cenu? Doporučujeme lednici Gorenje RK 61832 X a Electrolux EN3611OOW .

4. Značka (výrobce)
Při výběru nové chladničky je vhodné řídit se také jejím původem a značkou. Nakupujte jen přístroje renomovaných výrobců! Nákup lednice je záležitost, při níž se nevyplatí riskovat. Vyberte si proto léty prověřenou kvalitu. Doporučujeme vám lednice značky Electrolux, lednice značky Bosch, lednice značky Liebherr, lednice značky Siemens, lednice značky Beko, lednice značky Gorenje, lednice značky Zanussi a lednice značky Whirlpool. Jako autorizovaný prodejce máme s těmito značkami dlouholeté zkušenosti. Renomované značky navíc nabízejí širokou síť kvalitních záručních a pozáručních servisů.

5. Recenze a hodnocení
Nákup nové lednice nelze brát na lehkou váhu. Nechte se proto při výběru inspirovat zkušenostmi ostatních majitelů! Na stránce každého produktu uvádíme vždy recenze a hodnocení našich zákazníků. V případě nejasností neváhejte položit dotaz v diskuzi - rádi vám odpovíme.

6. Cena
Investice do moderní lednice se vám díky nízkým provozním nákladům do několika let vrátí. I nejlevnější moderní lednice vám ve srovnání se starou nevýkonnou chladničkou prokáží skvělou službu.

Lednice za příznivé ceny na ElektroMedia.cz!

7. Funkce
Moderní chladničky nabízejí celou škálu funkcí a vychytávek, které v kuchyni jistě oceníte. Mezi ně patří například tzv. nulová zóna, kde si můžeme nastavit přesnou teplotu dle potřeby. Nulová zóna je proto ideální pro uchovávání například čerstvé zeleniny, ovoce nebo třeba měkkých salámů. Pro rychlé chlazení nápojů slouží zase funkce Drinks Express. Moderní ledničky disponují snímačem teplot, který pozná, kdy se otevřou dvířka lednice a přizpůsobí okamžitě teplotu situaci. Pro tento systém elektronického řízení se někdy používá název 6. smysl. Rozpozná navíc i teplotu právě vložených potravin a zajistí jejich rychlé zchlazení. Že díky tomu potraviny vydrží déle čerstvé není třeba dodávat. Podobně se o rychlé zchlazení potravin stará také systém s názvem SuperCool.
Významným trendem ve výrobě ledniček je hygiena. Moderní ledničky tak mívají možnost vložit do oběhového ventiáltoru antibakteriální filtr (ten je třeba měnit zhruba jednou za půl roku). Velmi účinná je také celková antibakteriální ochrana prostřednictvím speciální úpravy celého vnitřního povrchu chladničky.

8. Údržba a používání lednice
Závěrem několik tipů a doporučení pro správné používání lednice. Velmi důležité je umístění lednice kousek ode zdi, protože mřížka chladiče na zadní straně musí zůstat volná. Výjimku tvoří lednice značky Liebherr, které mají odvětrávání vpředu a je tedy možné postavit je přímo ke stěně. Zároveň nestavte ledničku hned vedle sporáku či radiátoru, zkrátka zdroje tepla. Provozní teplota v ledničce by se měla pohybovat kolem 5° C. To k zachování čerstvosti potravin bohatě stačí, není nutné chladit na max. Čím déle jsou dvířka ledničky otevřená, tím roste spotřeba elektrické energie, proto uchovávejte potraviny vždy na stejném místě. V horních patrech, kde je nejvyšší teplota, se doporučuje uskladňovat hotové jídlo, uprostřed lednice by mělo být máslo, sýry, jogurty, maso a uzeniny a dolní přihrádky jsou vyhrazené pro uskladnění ovoce a zeleniny (je v nich totiž nejchladněji). Láhve a vejce obvykle uskladníme ve speciálních přihrádkách na dveřích lednice.
Pokud si pořídíte chladničku bez systému NoFrost, bude nutné ji čas od času odmrazit (zhruba dvakrát do roka). Námraza v ledničce by neměla přesáhnout půl centimetru. Potom hrozí přetěžování kompresoru a v důsledku toho zbytečně vysoká spotřeba energie. Je také doporučené vyčistit jednou za čas těsnění dveří, aby do lednice nevnikal vzduch. Ten by opět zbytečně zvyšoval spotřebu elektrické energie.

Nabízíme vám ledničky za skvělé ceny. Sledujte také naše akční nabídky a využívejte aktuálních výhod a slev!

Bok levý
Bok pravý