Jak nakupovat pračku

Výběr nové pračky není jednoduchou záležitostí, a proto jsme pro vás připravili několik důležitých tipů. Rádi vám poradíme, jak nakupovat pračku.

Uvažujete-li o koupi nové pračky, tak se nejprve zamyslete, kde bude pračka umístěna (v kuchyni, koupelně či prádelně) a kolik máte volného prostoru. Další zajímavé tipy jsme pro vás shrnuli do níže uvedených bodů: horní nebo přední plnění pračky, pračky se sušičkou nebo bez, pračky a otáčky při ždímání, spotřeba energie a elektrická energie vaší pračky.

Při výběru pračky dbejte na tyto důležité parametry

  1. Chcete pračku vestavnou nebo volně stojící? Pokud dbáte na vzhled kuchyně či koupelny, kam pračku umístíte a chcete zachovat nenarušený design, rozhodně vám doporučujeme vestavné pračky. Pokud hledáte vestavnou pračku, která má zároveň i funkci sušičky, navštivte stránku vestavné pračky se sušičkou.
  2. Horní nebo přední plnění pračky: pokud máte dostatek místa nebo chcete automatickou pračku umístit pod kuchyňskou linku, bude pro vás nejvhodnější pračka s předním plněním o šířce 60 centimetrů. Pokud naopak trpíte nedostatkem místa, pořiďte si pračku s horním plněním (standardní šířka pračky je 40 centimetrů). Vestavné pračky se vyrábějí výhradně s předním plněním. Horní plnění je vynikající pro automatické pračky umístěné v menším prostoru. Levné pračky s horním plněním ušetří místo ve vaší koupelně a jsou vhodné pro jednotlivce nebo menší rodiny. Vyzkoušejte například pračky Bosch, AEG, Whirlpool, LG, Electrolux , Beko nebo pračky Siemens.
  3. Pračky se sušičkou nebo bez: Pračka se sušičkou je vhodná pro toho, kdo nemá dostatek prostoru pro umístění samostatné pračky a samostatné sušičky. Popularita kombinované pračky se sušičkou stále stoupá. Pračky se sušičkou vám prádlo nejenom vyperou, ale také vysuší. Pračky se sušičkou jsou sice dražší, ale nákupem pračky se sušičkou ušetříte, protože zaplatíte méně, než při nákupu dvou samostatných spotřebičů (pračky a sušičky) zvlášť.
  4. Pračky a otáčky při ždímání: Průměrnou hodnotou je cca 1000-1200 ot/ min., výkonnější pračky ždímou při 1400-1600 ot/min. Rychlost otáček ovlivňuje kvalitu a rychlost ždímání. Při vyšších otáčkách je z prádla odstraněno více vody a tím se zkracuje doba následného sušení.
  5. Spotřeba vody a elektrické energie vaší pračky: U samostatné automatické pračky se spotřeba vody pohybuje mezi cca 40l až 55l na jedno praní. Spotřeba elektrické energie se pohybuje mezi 0,7 až 1,10 kWh. Obecně platí: čím levnější pračka - tím větší je spotřeba vody i energie! Doporučujeme vždy vybírat pračky s nejnižší energetickou třídou (A++++, A+++,A++,A+ nebo A) a pračky s co nejnižší spotřebou vody.
  6. Výrobce (značka): Při nákupu nové pračky se vyplatí brát ohled také na značku. Renomovaní výrobci nabízejí kvalitní přístroje za příznivé ceny a navíc k tomu také záruční a pozáruční servis. Na základě mnohaletých dobrých zkušeností našich zákazníků vám doporučujeme :

pračky AEG s předním plněním

pračky Electrolux s předním plněním

pračky s předním plněním Miele

pračky s předním plněním LG

pračky Bosch s předním plněním

pračky s předním plněním Siemens

pračky s předním plněním Whirlpool

pračky s předním plněním Zanussi

pračky s předním plněním Samsung

pračky s předním plněním Gorenje

pračky s předním plněním Beko

Nejprodávanější předem plněné pračky

Věříme, že vám naše tipy pomohou při výběru nové pračky.

ElektroMedia.cz vám stále nabízí výhodné nákupy za nízké ceny. Podívejte se do sekce akční nabídky a využijte aktuální slevy.

Bok levý
Bok pravý