Jak nakupovat vysavač

Vysavače jsou velkým pomocníkem při úklidu a čištění. Zjednodušte si domácí práce výkonným a přesto tichým vysavačem. Máme pro vás několik zajímavých tipů. Rádi vám poradíme, jak nakupovat vysavač.

Vysavač by měly být v každé domácnosti, protože ušetří čas i práci. Moderní vysavače jsou lehké, mají silný sací výkon a elegantní vzhled. Současné vysavače dokáží nejen vysávat nečistoty a prach z koberců. Vysavače obsahují také filtry na mikroorganismy způsobující alergie.

Při výběru vysavače dbejte na tyto tipy:

Klasické vysavače pro suché sání jsou nejvíce používané vysavače. Prach a nečistoty jsou odsávány do vysavače a zachycovány do jednovrstvého nebo vícevrstvého sáčku. Existují i bezsáčkové vysavače. Podle počtu a druhu filtrů ve vysavači můžeme vysavače dělit na vysavače s antibakteriálním filtrem, vysavače s uhlíkovým filtrem nebo vysavače s HEPA filtrem. Doporučujeme vám vysavače Electrolux, Bosch, Zelmer, Miele nebo Rowenta.

HEPA je zkratka pocházející z anglický slov High Efficiency Particulate Air filter (vysoce účinný vzduchový filtr prachu). HEPA filtr bývá ve vysavači zařazený jako poslední (výstupní) filtr. Kromě částic prachu dokáže HEPA filtr ve vysavači odfiltrovat i roztoče, spory plísní, atd. Pro alergiky je HEPA filtr ve vysavači důležitý.

Sáčkové vysavače a bezsáčkové vysavače si stále konkurují. Níže naleznete popis základního rozdílu mezi sáčkovými a bezsáčkovými vysavači.

  • Sáček ve vysavači má dvě funkce:
  1. shromažďuje hrubé nečistoty a prach
  2. funguje jako filtr (započítává se do počtu filtrů ve vysavači)
  • Kvalitní sáčkové vysavače obsahují sáčky z netkané vrstvené textilie. Levnější vysavače nebo vysavače s nízkým výkonem mají pouze papírové sáčky. Existují také vysavače s plátěným sáčkem. Takový sáček ve vysavači se nevyměňuje, ale pouze vysypává.
  • Bezsáčkové vysavače mají tu výhodu, že ušetříte peníze za nákup sáčků. Bezsáčkové vysavače mají stabilní sací výkon, protože se sáček nezanáší prachem. Pro alergiky jsou kvalitní bezsáčkové vysavače rozhodně vhodné. Vyzkoušejte vysavače Bosch.

Věříme, že vám naše tipy pomohou při výběru nového vysavače.

Nejlevnější vysavače

ElektroMedia.cz vám stále nabízí výhodné nákupy za nízké ceny. Podívejte se do sekce akční nabídky a využijte aktuální slevy.

Bok levý
Bok pravý