Nikon D90 tělo

Produkt již není v prodeji

Obrázek není k dispozici

Popis produktu Recenze uživatelů

Popis produktu a Tabulka parametrů

Popis produktu

 • Typ fotoaparátu : digitální zrcadlovka (DSLR)
 • Počet bodů celkově (Mpix): 12
 • Max. počet bodů X (pix): 4288
 • Max. počet bodů Y (pix): 2848
 • Typ objektivu: Vyměnitelný
 • Systém ostření: Multibodové AF,Středobodové AF
 • Manuální ostření: ANO
 • Pomocné světlo AF: ANO
 • Expoziční režimy: P - automatická,S - priorita času,A - priorita clony,M - manuální
 • Kompenzace expozice +/-EV: ANO
 • Nejkratší čas expozice (s): 1/4000
 • Nejdelší čas expozice (s): nad 8sec.
 • Sekvenční snímání (sn./s): 4.5
 • Max. citlivost (ISO): 6400
 • Vyvážení bílé: Automatické,S výběrem světelného zdroje,Manuální
 • Max. rozlišení videa (pix): 1280x720
 • Formát záznamu foto: JPEG,RAW
 • Formát záznamu videa: AVI/MPEG4
 • Typ hledáčku: optický
 • Velikost LCD (cm): 7.6
 • Rozlišení LCD (pix): 920000
 • Polohovatelný displej: NE
 • Režimy vestavěného blesku: Auto,On,Off
 • Redukce červených očí: ANO
 • Zoom při prohlížení : ANO
 • Externí blesk: ANO
 • Dálkové ovládání: ANO
 • Závit na stativ: ANO
 • Podporované paměťové karty: SD Card,SDHC (SD High-Capacity)
 • Typ baterií: Li-Ion akumulátor


Provedení výrobku: Černá barva

Fotoaparát D90 kombinuje technologie špičkových digitálních jednookých zrcadlovek Nikon s množstvím sofistikovaných funkcí pro dosažení vynikajících snímků. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů a systém zpracování obrazu EXPEED poskytují obraz vynikající kvality v širokém rozmezí citlivostí ISO. Režim živého náhledu umožňuje nastavovat výřez snímků a fotografovat s využitím 3" LCD monitoru s vysokým rozlišením a pokročilý systém detekce motivu a výkonný autofokus napomáhají vysoce přesnému zachycování fotografovaných motivů. Inovativní funkce D-Movie umožňuje pořizovat videosekvence ve formátu Motion JPEG. Fotoaparát D90 – vytvořen pro podnícení vašeho zájmu o fotografování.

Hlavní rysy
* Obrazový snímač CMOS formátu DX s 12,3 milionu pixelů pro výjimečně detailní snímky a produkci úchvatně ostrých velkoformátových výtisků. Vestavěná jednotka automatického čištění obrazového snímače pro minimalizaci účinků prachu na snímky.
* Systém zpracování obrazu EXPEED pro optimální výkonnost a maximální kvalitu obrazu.
* Velký rozsah citlivostí ISO (200-3200) s možností dalšího rozšíření na ISO 6400 resp. ISO 100. Umožňuje použití kratších časů závěrky a výrazně redukuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
* Funkce Active D-Lighting zachovávající detaily ve světlech a stínech pro získání úchvatných snímků s přirozeným kontrastem. Funkci lze aktivovat manuálně nebo automaticky ve čtyřech úrovních, včetně úrovně Extra High.
* Systém optimalizace snímků umožňující uživatelsky přizpůsobit vzhled a působení výsledných snímků. K dispozici je šest pevných předvoleb pro optimalizaci snímků: Standard, Vivid, Neutral, Monochrome, Portrait a Landscape.
* Systém detekce motivu a systém detekce obličeje kombinující data ze snímačů měření expozice a automatického zaostřování pro získání přesných expozic a ostrých snímků a detekci lidských obličejů pro perfektní portrétní a skupinové snímky s přirozeně působícími odstíny pleti.
* Pokročilý autofokus s všestranným 11bodovým AF modulem Multi-CAM100 pro rychlé a přesné zaostření objektů ve velké části obrazového pole. Volitelné režimy činnosti zaostřovacích polí zvládající většinu fotografických situací a zahrnující režim 3D-tracking, který umožňuje měnit kompozici snímku i po zaostření objektu.
* Režim živého náhledu s podporou autofokusu pro snadnou tvorbu kompozice snímků na LCD monitoru. Tři podporované zaostřovací režimy: Face priority AF pro portréty (detekuje až 5 obličejů osob v záběru), velkoplošná zaostřovací pole pro snímky z ruky a standardní zaostřovací pole pro snímky ze stativu.
* Inovativní funkce D-Movie pro pořizování videosekvencí ve formátu Motion JPEG*. Rozměrný obrazový snímač fotoaparátu (v porovnání s typickou spotřebitelskou videokamerou) a vysoká citlivost ISO pro obraz výjimečné kvality. Přístroj přináší fotografické techniky do oblasti videa možností využití širokého spektra výměnných objektivů NIKKOR od objektivů typu rybí oko přes širokoúhlé objektivy a teleobjektivy až po makroobjektivy Micro NIKKOR umožňující práci z extrémní blízkosti.
* 3" LCD monitor s vysokým rozlišením, 920 000 pixely a pozorovacím úhlem 170° pro snadné použití režimu živého náhledu.
* Pokročilé motivové programy pro automatickou úpravu nastavení fotoaparátu včetně optimalizace snímků a funkce Active D-Lighting pro fotografování populárních motivů, dosažení různých efektů a pořizování snímků z různých pozic. K dispozici jsou motivové programy Portrét, Krajina, Sport, Makro a Noční portrét.
* Jasný hledáček s pentagonálním hranolem, zobrazením 96 % obrazového pole a předsunutím výstupní pupily o 19,5 mm pro přesnou kompozici obrazu.
* Rychlá reakce: spuštění za cca 0,15 s, zpoždění závěrky 65 ms a snímací frekvence 4,5 obr./s**.
* Rozsáhlé menu Retouch s množstvím editačních funkcí včetně funkcí Fisheye (Objektiv typu rybí oko), Distortion Control (Korekce zkreslení) a Straighten (Vyrovnání). Původní snímky zůstávají nedotčené a fotoaparát rychle a jednoduše vytvoří kopie snímků, která lze následně editovat a vylepšovat ve fotoaparátu.
* Široké možnosti přehrávání snímků včetně zabudovaných prezentací Pictmotion, zobrazení stránek s až 72 náhledy snímků, přehrávání podle kalendáře a zobrazení histogramu pro aktuálně viditelnou část snímku.

Typ
* Typ Digitální jednooká zrcadlovka
* Upevňovací bajonet Bajonet Nikon F (s AF propojením a AF kontakty)
* Efektivní obrazový úhel Ekvivalentní objektivu s cca 1,5násobkem ohniskové vzdálenosti u kinofilmu (formát Nikon DX)

Obrazový snímač
* Obrazový snímač Snímač CMOS; 23,6 x 15,8 mm
- Podpora vysokých citlivostí ISO
- Rychlý přenos dat
- Snímač CMOS formátu Nikon DX
- Energeticky úsporná konstrukce
* Počet efektivních pixelů 12,3 milionu
* Celkový počet pixelů 12,9 milionu
* Systém redukce prachu Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci Image Dust Off (vyžaduje volitelný program Capture NX 2)

Redukce šumu
* Funkce Long exp. NR Snímky zhotovené časy závěrky delšími než 8 s jsou zpracovány pro redukci šumu. Protože je doba potřebná pro zpracování snímků zhruba stejně dlouhý jako expoziční doba (čas závěrky), je čas potřebný pro kompletní zpracování snímků úměrně delší.
* Funkce High ISO NR Slouží k aktivaci redukce šumu pro snímky zhotovené při použití citlivostí ISO 800 a vyšších. “High”, “Normal” (výchozí nastavení), “Low”, “Off”
Při použití citlivostí Hi 0.3 a vyšších je úroveň redukce šumu nižší než při použití nastavení "Low".

Záznam dat
* Velikost obrazu (v pixelech)
- 4288 x 2848 (L)
- 3216 x 2136 (M)
- 2144 x 1424 (S)
* Formát souborů
- NEF (compressed RAW)
- JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese fine (cca 1 : 4), normal (cca 1 : 8) a basic (cca 1 : 16)
- NEF (RAW) + JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG
* Paměťová média Paměťové karty SD (podpora SDHC), paměťové karty Eye-Fi
* A/D konverze 12bitová
* Rychlost zápisu dat Cca 14 MB/s za následujících podmínek:
- Záznamové médium: 1 GB paměťová karta SD Panasonic Pro HIGH SPEED
- Kvalita obrazu: JPEG normal
- Velikost obrazu: Large
* Systém optimalizace snímků Vestavěné základní předvolby Standard, Neutral, Vivid, Monochrome, Portrait a Landscape; možnost uložení až devíti uživatelských předvoleb
* Systém souborů
DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0
DPOF (Digital Print Order Format)
Exif 2.21 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras)
PictBridge
* Komentáře ke snímkům Zadání až 36 alfanumerických znaků prostřednictvím monitoru f

Recenze Nikon D90 tělo

Zatím nebyla napsána recenze, buďte první!

Napište recenzi na Nikon D90 tělo Vaše hodnocení produktu

Doporučil/a byste produkt ostatním? *1 2 3 4 5

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Bok levý
Bok pravý