Progresivní skenování

Progresivní skenování je systém, který vytváří stabilní a ostrý obraz. Díky tomu vám televizory s progresivním skenováním vždy zajistí skvělý divácký zážitek.

Jak funguje progresivní skenování?


Progresivní skenování (někdy se můžete setkat i s anglickým výrazem progressive scan) zobrazuje vždy celé snímky televizního obrazu. Jeho předchůdce, tzv. prokládané skenování (interlaced scan) dokáže zobrazit pouze půlsnímky - vždy jen liché nebo sudé řádky z obrazu. Vedlejším efektem prokládaného skenování je proto chvění záběru, blikání, pruhy přes obrazovku a unavené oči. Nic z toho však už s progresivním skenováním nehrozí.

Progresivní skenování díky své schopnosti vykreslit celé snímky zcela eliminuje čáry a chvění na obrazovce. Tím vytváří ostrý a stabilní obraz, který šetří váš zrak.

U moderních televizí je již progresivní skenování samozřejmostí. Stačí si vybrat ze široké nabídky LCD, LED a plazmových televizorů. Při výběru televize jistě oceníte i recenze a zkušenosti ostatních majitelů. Ty uvádíme na našich stránkách vždy u jednotlivých produktů.

Bok levý
Bok pravý