Herní konzole Sony PS4 Playstation 4

Produkt již není v prodeji

Popis produktu Recenze uživatelů

Popis produktu a Tabulka parametrů

Popis produktu

Zaměřená na hráče, inspirující vývojáře
Herní konzole PS4 byla již od samého počátku vyvíjena s důrazem na to, aby si hráči mohli naplno vychutnávat dokonalé zážitky při hraní těch nejlepších PlayStation her. Konzole PS4 toho dosahuje díky nejlepším vývojářům her na světě, kterým umožnila plně rozvinout jejich tvořivost a posunout hranice hraní her ještě dále prostřednictvím systému, který jim byl šitý speciálně na míru.

PS4 také hráčům otevírá bránu do světa ještě impozantnějších zážitků nabízených zařízeními PlayStation, a to prostřednictvím samotné konzole, mobilních možností a sítě PlayStation® Network (PSN).

Systémová architektura konzole PS4 se vyznačuje vysokým výkonem a snadnými možnostmi rozvoje. PS4 je založena na výkonném zákaznickém čipu, který obsahuje osmijádrový procesor x86-64 a nejmodernější grafický procesor.

Grafický procesor (GPU) byl vylepšen z několika hledisek, zejména s cílem jednoduššího použití pro univerzální výpočty (GPGPU), jako jsou například fyzikální simulace. Procesor GPU obsahuje spojené pole 18 výpočetních jednotek, které společně vytvářejí výpočetní výkon 1,84 teraflopů, který může být volně použit na grafické či simulační úkoly, případně na kombinaci obou.

Konzole PS4 je vybavena unifikovanou 8 GB pamětí, která umožňuje jednodušší tvorbu hry a zvyšuje možnosti obsahu hry dosažitelné na dané platformě. Tato paměť typu GDDR5 s rychlostí přístupu 176 GB/s umožňuje další zvýšení výkonu grafiky.
Díky těmto parametrům si budou moci hráči vychutnávat dokonalejší a náročnější hry s velmi detailní grafikou a na vlastní kůži prožijí takové zážitky, které překonají všechna jejich očekávání.

Sdílené herní zážitky
V centru pozornosti konzole PS4 je sociální interakce, takže od počátku vývoje hardwarové architektury systému byl kladen důraz na tyto nové funkce. PS4 poskytuje nepřetržitou a kontinuální video kompresi a dekompresi, která umožňuje bezproblémové odesílání (uploading) dění ve hře. Poprvé v historii mohou hráči sdílet svá impozantní vítězství jen díky stisku jediného tlačítka. Hráčům stačí jednoduše stisknout tlačítko „SHARE" na ovladači. Následně se automaticky nahraje videosoubor se záznamem obrazu posledních několika minut hry, pojmenuje se a okamžitě můžete pokračovat ve hře. Videosoubor se pak bude odesílat během pokračování hry. Hráči tak budou moci sdílet záběry a videozáznamy ze hry se svými přáteli na sociálních sítích, jako je například Facebook.

Díky službám jako Ustream také konzole PS4 značně zvyšuje svůj sociální rozměr. Tato služba umožňuje hráčům v reálném čase vysílat obraz hry pro své přátele pomocí služby přímého vysílání streamů (internet streaming). Během přímého televizního vysílání mohou přátelé hru komentovat, a pokud hráč neumí překonat nějakou náročnou překážku či úkol, mohou se přátelé zapojit do hry zcela novými způsoby. Například v situaci, kdy to hráč nejvíce potřebuje, mu přátelé mohou nabídnout elixír života nebo speciální zbraně.
Kromě toho se uživatelé mohou ke svým účtům na Facebooku připojit prostřednictvím účtu na síti Sony Network Entertainment. Herní konzole PS4 také nabízí hraní her v režimu spolupráce „co-op" nebo chatu „cross-game chat".

Podpora připojení sekundárních displejů k PS4
Konzole PS4 umožňuje připojení sekundárních displejů, včetně konzole PlayStation®Vita (PS Vita), smartphonů a tabletů, takže se hráči mohou těšit ze své oblíbené hry, ať jsou kdekoliv. Klíčovou funkcí, kterou přináší sekundární displej, je funkce „Remote Play", díky níž konzole PS4 plně zpřístupní svůj potenciál, a konzole PS Vita se tak může stát jejím dokonalým společníkem. Prostřednictvím konzole PS Vita si tak hráči budou moci bez problémů přenést PS4 tituly z obýváku a hrát je na skvělém 5palcovém displeji konzole PS Vita s intuitivním duálním analogovým ovladačem přes Wi-Fi připojení*1. Dlouhodobá vize společnosti SCEI do budoucna je taková, aby se většina PS4 titulů dala hrát na konzoli PS Vita*2.

Nová aplikace od společnosti SCE s označením „PlayStation®App" umožňuje, aby jako sekundární displej bylo možné používat i zařízení iPhone, iPad, smartphony s OS AndroidTM a tablety*3. Po nainstalování aplikace do těchto zařízení si uživatelé mohou na sekundárním displeji například prohlížet mapy během hraní adventur, nakupovat a stahovat hry PS4 přímo do konzole umístěné doma, i když jsou momentálně mimo domov, nebo na dálku sledovat jiné hráče, kteří si právě na konzoli hrají.

Bezdrátový ovladač DUALSHOCK®4
Ovladač DualShock®4 představuje nové inovace, které zajistí ještě úchvatnější herní zážitky, včetně mimořádně citlivého šestiosého senzoru a dotykového panelu nacházejícího se na horní straně ovladače, který nabízí zcela nové způsoby, jak hry hrát a komunikovat s nimi. Nové tlačítko Share umožňuje přenos videa a sdílení jediným stisknutím.

Klíčové specifikace: CPU : x86-64 AMD "Jaguar", 8 cores
GPU : 1.84 TFLOPS, AMD next-generation Radeon™ based graphics engine
Paměť : GDDR5 8GB
Mechanika: Blu-ray Disc drive
HDD : Built-in (500GB)
Wireless : WiFi (802.11b/g/n) and Bluetooth 2.1

Konektory: 2x USB3.0 ports
HDMI output
Optical sound output
LAN connector
AUX connector (for Camera)

Recenze Herní konzole Sony PS4 Playstation 4

Zatím nebyla napsána recenze, buďte první!

Napište recenzi na Sony PS4 Playstation 4 Vaše hodnocení produktu

Doporučil/a byste produkt ostatním? *1 2 3 4 5

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Levý bok
Pravý bok